Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?
DAMIESA • dawno temuGłówną funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Rezygnując więc z tego gadżetu trzeba liczyć się z takimi konsekwencjami jak zwyrodnienie siatkówki, oparzenia skóry czy nawet pojawienie się takich schorzeń jak zaćma. Ten niepozorny dodatek w znaczny sposób przysługuje się także urodzie. Jak to możliwe?
Okulary przeciwsłoneczne na urodę
Okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkim zapewniać ochronę oczom. To z kolei nie tylko przedłuża ich dobrą kondycję i jakość widzenia, ale także wpływa na zdrowy wygląd. Oczy narażone w czasie lata na promieniowanie mogą bowiem w czasem reagować zmienionym, mętnym kolorem rogówki, który dodaje lat. Do tego skutkiem ubocznym może być także zapalenie spojówek, które sprawia, że oczy nieustannie szczypią, łzawią i są notorycznie zaczerwienione, co psuje ich atrakcyjny wygląd. Kobiety do noszenia okularów w czasie sezonu wakacyjnego powinien przekonać przede wszystkim fakt, iż dzięki nim zmniejsza się ryzyko powstawania zmarszczek. Ciągłe mrużenie powiek może bowiem z czasem doprowadzić do pojawienia się „kurzych łapek”. Do tego delikatna w tym obszarze skóra może zacząć się łuszczyć, co nie będzie dobrze wyglądało po nałożeniu makijażu. Okulary przeciwsłoneczne nie mogą zatem być jedynie elementem dekoracyjnym i dopełnieniem wakacyjnego wizerunku, ale przede wszystkim muszą chronić oczy i nie powodować podrażnień ani alergii.
Kształt twarzy a kształt okularów
Wybierając okulary warto zwrócić uwagę na ich oznaczenia. Rozmaitość modeli i przestępna cena nie powinny być czynnikami determinującym ich zakup. Kategorie soczewek zwykle mają numery od 0 do 4, co w praktyce oznacza, że im większa liczba, tym ciemniejsze szkła. Dla kobiet niezwykle liczy się także wygląd, a więc materiał z jakiego wykonane są oprawki, jak i również unikalny design, który będzie wyróżniał je w tłumie. Ostatnio są bardzo modne okulary o małych szkłach, które jednak nie zapewniają ochrony. Decydując się na taki model, warto więc dodatkowo zabezpieczyć głowę kapeluszem lub czapką z daszkiem. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru jest także kształt, który co ciekawe, w sprytny sposób może zatuszować mankamenty urody czy też uwydatnić piękne rysy twarzy.
Twarz kwadratowa – tak wyraziste rysy świetnie wysubtelnią oprawki o nieco opływowym kształcie. Oprawki powinny być zatem owalne lub lekko skośne. Mocny podbródek nie będzie wydawał się tak mocno zarysowany, jeśli szkła będą nieco zaokrąglone u dołu.
Twarz trójkątna – tutaj także sprawdzą się okulary nieco skośne, czyli tzw. „kocie oczy”. Dobrze jest wybrać w tym przypadku modele o bokach lekko zaokrąglonych, które będą zachodzić na skronie.
Twarz okrągła – aby nieco wyszczuplić pucołowatą buzię warto wybrać modele o nieco wydłużonych bokach. Takie okulary, szersze od twarzy, będą ją optycznie wysmuklać, dając złudzenie, że jest ona dużo bardziej delikatna niż w rzeczywistości.
Twarz prostokątna – tutaj świetnie spiszą się okulary o kształcie migdałowym lub kwadratowym. Pozwoli to nieco wysubtelnić kształ twarzy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze