Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo

Jesli nafotogramii są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku.

W internecie możemy udostępniać zdjęcia, które zrobiliśmy, pod warunkiem, że jesteśmy na nich sami. Gdy natomiast wykonaliśmy fotografię, na której są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku - komentuje radca prawny Marta Miszczuk z kancelarii Affre i Wspólnicy. Nie zawsze wymazanie twarzy wystarczy. Niektórzy mają charakterystyczne tatuaże, fryzury czy stroje

Bardziej skomplikowana jest kwestia udostępniania czyichś zdjęć, które zostały przez nas zmodyfikowane, np. memów. Nie ma jeszcze regulacji prawnych w tej kwestii, jednak powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, należy podać informację o autorze oryginalnego zdjęcia. Po drugie, zmodyfikowana przez nas fotografia musi być „przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze”. Samo dodanie tekstu do zdjęcia nie spełnia tego wymogu.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Jak żyć z KREDYTEM NA 30 LAT? Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc”