Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo

Jesli nafotogramii są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku.

W internecie możemy udostępniać zdjęcia, które zrobiliśmy, pod warunkiem, że jesteśmy na nich sami. Gdy natomiast wykonaliśmy fotografię, na której są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku - komentuje radca prawny Marta Miszczuk z kancelarii Affre i Wspólnicy. Nie zawsze wymazanie twarzy wystarczy. Niektórzy mają charakterystyczne tatuaże, fryzury czy stroje

Bardziej skomplikowana jest kwestia udostępniania czyichś zdjęć, które zostały przez nas zmodyfikowane, np. memów. Nie ma jeszcze regulacji prawnych w tej kwestii, jednak powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, należy podać informację o autorze oryginalnego zdjęcia. Po drugie, zmodyfikowana przez nas fotografia musi być „przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze”. Samo dodanie tekstu do zdjęcia nie spełnia tego wymogu.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

„Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!"