Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo

Jesli nafotogramii są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku.

W internecie możemy udostępniać zdjęcia, które zrobiliśmy, pod warunkiem, że jesteśmy na nich sami. Gdy natomiast wykonaliśmy fotografię, na której są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku - komentuje radca prawny Marta Miszczuk z kancelarii Affre i Wspólnicy. Nie zawsze wymazanie twarzy wystarczy. Niektórzy mają charakterystyczne tatuaże, fryzury czy stroje

Bardziej skomplikowana jest kwestia udostępniania czyichś zdjęć, które zostały przez nas zmodyfikowane, np. memów. Nie ma jeszcze regulacji prawnych w tej kwestii, jednak powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, należy podać informację o autorze oryginalnego zdjęcia. Po drugie, zmodyfikowana przez nas fotografia musi być „przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze”. Samo dodanie tekstu do zdjęcia nie spełnia tego wymogu.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Ich historia obiegła cały świat. To małżeństwo ma aż 100 WNUCZĄT! Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" 5-latek z Polski podbija świat mody!