Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo

Jesli nafotogramii są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku.

W internecie możemy udostępniać zdjęcia, które zrobiliśmy, pod warunkiem, że jesteśmy na nich sami. Gdy natomiast wykonaliśmy fotografię, na której są inne osoby, musimy uzyskać ich zgodę na wykorzystanie wizerunku - komentuje radca prawny Marta Miszczuk z kancelarii Affre i Wspólnicy. Nie zawsze wymazanie twarzy wystarczy. Niektórzy mają charakterystyczne tatuaże, fryzury czy stroje

Bardziej skomplikowana jest kwestia udostępniania czyichś zdjęć, które zostały przez nas zmodyfikowane, np. memów. Nie ma jeszcze regulacji prawnych w tej kwestii, jednak powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, należy podać informację o autorze oryginalnego zdjęcia. Po drugie, zmodyfikowana przez nas fotografia musi być „przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze”. Samo dodanie tekstu do zdjęcia nie spełnia tego wymogu.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ukraińcy zdradzili szczegóły pracy z Madonną. "Ujęcia powtarzaliśmy nawet 40 razy" Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita!