Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę

Cholesterol z pożywienia nie ma pływu na cholesterol w organizmie, a od tłuszczów groźniejsze są węglowodany.

Przez lata uważano, że cholesterol oraz tłuszcze odpowiadają w dużej mierze za przybieranie na wadze. Konrad Gaca, cytując największych specjalistów w dziedzinie diety, powiedział, że cholesterol z pożywienia nie ma najmniejszego pływu na cholesterol w organizmie. Nie warto więc ograniczać jedzenia np. jaj, które są bogate w cenne składniki odżywcze.

Specjalista dodał też, że największym wrogiem odchudzania są węglowodany. Nie znaczy to jednak, że możemy jeść tłusto i zachowamy szczupłą sylwetkę. Niedopuszczalne jest zwłaszcza smażenie na tłuszczach, gdyż nie nadają się one do przetwarzania w wysokiej temperaturze.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy!