Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę

Cholesterol z pożywienia nie ma pływu na cholesterol w organizmie, a od tłuszczów groźniejsze są węglowodany.

Przez lata uważano, że cholesterol oraz tłuszcze odpowiadają w dużej mierze za przybieranie na wadze. Konrad Gaca, cytując największych specjalistów w dziedzinie diety, powiedział, że cholesterol z pożywienia nie ma najmniejszego pływu na cholesterol w organizmie. Nie warto więc ograniczać jedzenia np. jaj, które są bogate w cenne składniki odżywcze.

Specjalista dodał też, że największym wrogiem odchudzania są węglowodany. Nie znaczy to jednak, że możemy jeść tłusto i zachowamy szczupłą sylwetkę. Niedopuszczalne jest zwłaszcza smażenie na tłuszczach, gdyż nie nadają się one do przetwarzania w wysokiej temperaturze.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Tak wygląda najbrzydszy pies świata Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ!