Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę

Cholesterol z pożywienia nie ma pływu na cholesterol w organizmie, a od tłuszczów groźniejsze są węglowodany.

Przez lata uważano, że cholesterol oraz tłuszcze odpowiadają w dużej mierze za przybieranie na wadze. Konrad Gaca, cytując największych specjalistów w dziedzinie diety, powiedział, że cholesterol z pożywienia nie ma najmniejszego pływu na cholesterol w organizmie. Nie warto więc ograniczać jedzenia np. jaj, które są bogate w cenne składniki odżywcze.

Specjalista dodał też, że największym wrogiem odchudzania są węglowodany. Nie znaczy to jednak, że możemy jeść tłusto i zachowamy szczupłą sylwetkę. Niedopuszczalne jest zwłaszcza smażenie na tłuszczach, gdyż nie nadają się one do przetwarzania w wysokiej temperaturze.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA? Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken"