Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę

Cholesterol z pożywienia nie ma pływu na cholesterol w organizmie, a od tłuszczów groźniejsze są węglowodany.

Przez lata uważano, że cholesterol oraz tłuszcze odpowiadają w dużej mierze za przybieranie na wadze. Konrad Gaca, cytując największych specjalistów w dziedzinie diety, powiedział, że cholesterol z pożywienia nie ma najmniejszego pływu na cholesterol w organizmie. Nie warto więc ograniczać jedzenia np. jaj, które są bogate w cenne składniki odżywcze.

Specjalista dodał też, że największym wrogiem odchudzania są węglowodany. Nie znaczy to jednak, że możemy jeść tłusto i zachowamy szczupłą sylwetkę. Niedopuszczalne jest zwłaszcza smażenie na tłuszczach, gdyż nie nadają się one do przetwarzania w wysokiej temperaturze.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach Została striptizerką, bo znudziła ją praca! Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować