7 produktów, które pomagają spalić tłuszcz

8. Zdrowy styl życiaBądźmy szczerzy – żaden produkt magicznie nie sprawi, że tłuszcz zniknie, ale niektóre produkty pomagają stracić na wadze i ją utrzymać. Przykładowo, niektóre z nich są pełne błonnika, który przedłuża uczucie sytości, przez co unika się niezdrowych przekąsek pełnych soli i cukru. Inne produkty dostarczają organizmowi składników odżywczych, które wspomagają spalanie kalorii. Produkty te powinny być częścią zdrowego stylu życia – nie tylko odpowiedniego odżywiania, ale też regularnych ćwiczeń.
Zdjęcie autorstwa Glory Foods / CC BY

8. Zdrowy styl życia
Bądźmy szczerzy – żaden produkt magicznie nie sprawi, że tłuszcz zniknie, ale niektóre produkty pomagają stracić na wadze i ją utrzymać. Przykładowo, niektóre z nich są pełne błonnika, który przedłuża uczucie sytości, przez co unika się niezdrowych przekąsek pełnych soli i cukru. Inne produkty dostarczają organizmowi składników odżywczych, które wspomagają spalanie kalorii. Produkty te powinny być częścią zdrowego stylu życia – nie tylko odpowiedniego odżywiania, ale też regularnych ćwiczeń.

7. JabłkaJabłka są na czele tej listy, ponieważ zawierają pektynę – substancję, która zapobiega przyswajaniu tłuszczu przez komórki. Jabłka są też pełne błonnika, co przedłuża uczucie sytości. Jedz jabłka jako przekąskę lub dodawaj je do owsianki na śniadanie.
Zdjęcie autorstwa RoDobby / CC BY

7. Jabłka
Jabłka są na czele tej listy, ponieważ zawierają pektynę – substancję, która zapobiega przyswajaniu tłuszczu przez komórki. Jabłka są też pełne błonnika, co przedłuża uczucie sytości. Jedz jabłka jako przekąskę lub dodawaj je do owsianki na śniadanie.

6. Warzywa strączkoweOwoce roślin strączkowych są bogate w białko, które wzmacnia mięśnie wspomagające metabolizm oraz błonnik, który wyrównuje poziom cukru we krwi. Kubek tych warzyw to połowa dziennej zalecanej dawki błonnika.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Warzywa strączkowe
Owoce roślin strączkowych są bogate w białko, które wzmacnia mięśnie wspomagające metabolizm oraz błonnik, który wyrównuje poziom cukru we krwi. Kubek tych warzyw to połowa dziennej zalecanej dawki błonnika.

5. ŁosośŁosoś to źródło chudego białka, które dostarcza energii bez niezdrowych tłuszczów. Najlepszy jest dziki łosoś bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 produkujące leptynę – naturalny składnik tłumiący apetyt.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

5. Łosoś
Łosoś to źródło chudego białka, które dostarcza energii bez niezdrowych tłuszczów. Najlepszy jest dziki łosoś bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 produkujące leptynę – naturalny składnik tłumiący apetyt.

4. JajkaJajka są pełne protein oraz aminokwasów. Badania wykazały, że osoby jedzące jajka na śniadanie miały mniejsze BMI oraz większy spadek wagi po 8 tygodniach niż osoby, które na śniadanie jadły drożdżówkę. Jedz jajka gotowane na twardo lub na miękko.
Zdjęcie autorstwa liz west / CC BY

4. Jajka
Jajka są pełne protein oraz aminokwasów. Badania wykazały, że osoby jedzące jajka na śniadanie miały mniejsze BMI oraz większy spadek wagi po 8 tygodniach niż osoby, które na śniadanie jadły drożdżówkę. Jedz jajka gotowane na twardo lub na miękko.

3. Jogurt greckiJogurt grecki ma więcej białka niż zwykły, co daje większe uczucie sytości. Jogurt zawiera też wapń zapewniający zdrowie kości potrzebne do regularnych ćwiczeń.
Zdjęcie autorstwa Rainer Zenz / CC BY

3. Jogurt grecki
Jogurt grecki ma więcej białka niż zwykły, co daje większe uczucie sytości. Jogurt zawiera też wapń zapewniający zdrowie kości potrzebne do regularnych ćwiczeń.

2. EdamameEdamame to świeża zielona soja, która nasyci żołądek w zdrowy sposób. Kubek obranej edamame to 9 gramów błonnika i 11 gramów białka. Wypróbuj ją jako przekąskę lub użyj jako składnika w sałatce.
Zdjęcie autorstwa Janet Hudson / CC BY

2. Edamame
Edamame to świeża zielona soja, która nasyci żołądek w zdrowy sposób. Kubek obranej edamame to 9 gramów błonnika i 11 gramów białka. Wypróbuj ją jako przekąskę lub użyj jako składnika w sałatce.

1. Pełne ziarnoOwsianka, komosa ryżowa czy brązowy ryż to produkty, które sprawiają, że ciało spala 2 razy więcej kalorii podczas ich trawienia w porównaniu do białego chleba czy drożdżówek. Zaczynaj dzień owsianką z dodatkiem jabłek i cynamonu.
Zdjęcie autorstwa Kreuzschnabel / CC BY

1. Pełne ziarno
Owsianka, komosa ryżowa czy brązowy ryż to produkty, które sprawiają, że ciało spala 2 razy więcej kalorii podczas ich trawienia w porównaniu do białego chleba czy drożdżówek. Zaczynaj dzień owsianką z dodatkiem jabłek i cynamonu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dziecko na sprzedaż? Rumieńce nie tylko ze wstydu W pułapce odchudzania Węglowodany, które pozwolą ci schudnąć Piękny uśmiech na wiosnę Zakwaszenie organizmu Rodzaje mąk i ich zastosowanie w kuchni Masaż stóp Szczepionki wzmocnią twoją odporność Odchudzanie bez wyrzeczeń Pełnia budzi w nas wilkołaka Kupiłaś więcej, niż planowałaś?