10 prostych sposobów na spalenie kalorii

11. Spalanie kalorii podczas codziennych czynnościJeżeli dużo ruszasz się w ciągu dnia, spalasz więcej kalorii, niż zdajesz sobie sprawę. Przypadkowe czynności w ciągu dnia zużywają dodatkowe 30-50 kalorii na godzinę, co oznacza 360-600 kalorii w ciągu 12 godzin, czyli tyle, co ćwiczenia na siłowni. Stanie zamiast siedzenia już spala dodatkowe 60 kalorii na godzinę. Oto 10 prostych sposobów na spalanie kalorii w ciągu dnia (dane zostały obliczone na podstawie osoby ważącej 68 kg).

11. Spalanie kalorii podczas codziennych czynności
Jeżeli dużo ruszasz się w ciągu dnia, spalasz więcej kalorii, niż zdajesz sobie sprawę. Przypadkowe czynności w ciągu dnia zużywają dodatkowe 30-50 kalorii na godzinę, co oznacza 360-600 kalorii w ciągu 12 godzin, czyli tyle, co ćwiczenia na siłowni. Stanie zamiast siedzenia już spala dodatkowe 60 kalorii na godzinę. Oto 10 prostych sposobów na spalanie kalorii w ciągu dnia (dane zostały obliczone na podstawie osoby ważącej 68 kg).

10. Wchodź po schodachJeśli masz do wyboru windę i schody – wejdź po schodach. 5 minut wchodzenia po schodach to 227 spalonych kalorii. Jeśli do tego dodać jogging, to spalonych zostanie 425 kalorii, czyli całe 2 kawałki pizzy z szynką i ananasem.
Zdjęcie autorstwa nonfeel / CC BY

10. Wchodź po schodach
Jeśli masz do wyboru windę i schody – wejdź po schodach. 5 minut wchodzenia po schodach to 227 spalonych kalorii. Jeśli do tego dodać jogging, to spalonych zostanie 425 kalorii, czyli całe 2 kawałki pizzy z szynką i ananasem.

9. Posprzątaj dom20 minut żywiołowego odkurzania to około 100 spalonych kalorii. Przy pracach domowych włącz muzykę – w ten sposób sprzątanie będzie żywiołowe i przyjemniejsze.
Zdjęcie autorstwa Jessica Spengler / CC BY

9. Posprzątaj dom
20 minut żywiołowego odkurzania to około 100 spalonych kalorii. Przy pracach domowych włącz muzykę – w ten sposób sprzątanie będzie żywiołowe i przyjemniejsze.

8. StanieJeśli w pracy musisz dużo stać, to wiedz, że spalasz dodatkowo 50-60 kalorii na godzinę w porównaniu z przyjaciółmi siedzącymi za biurkiem. To chyba najłatwiejsze do wykonania ćwiczenia – czy to w domu, oglądając telewizję, czy w kuchni przy przygotowywaniu obiadu, wiedz, że stanie spala kalorie.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

8. Stanie
Jeśli w pracy musisz dużo stać, to wiedz, że spalasz dodatkowo 50-60 kalorii na godzinę w porównaniu z przyjaciółmi siedzącymi za biurkiem. To chyba najłatwiejsze do wykonania ćwiczenia – czy to w domu, oglądając telewizję, czy w kuchni przy przygotowywaniu obiadu, wiedz, że stanie spala kalorie.

7. TaniecPodkręć muzykę i poruszaj biodrami – taniec przez 20 minut pozwoli spalić kalorie zjedzonego wcześniej batonika.
Zdjęcie autorstwa Brendan / CC BY

7. Taniec
Podkręć muzykę i poruszaj biodrami – taniec przez 20 minut pozwoli spalić kalorie zjedzonego wcześniej batonika.

6. Idź do pracyChodzenie to jeden z najłatwiejszych sposobów, aby ćwiczyć w ciągu dnia. Zamień samochód na dobre obuwie sportowe, a spalisz 3-4 kalorie na minutę. 45 minut spaceru możesz wynagrodzić sobie niskotłuszczowymi lodami.
Zdjęcie autorstwa Unsplash / CC BY

6. Idź do pracy
Chodzenie to jeden z najłatwiejszych sposobów, aby ćwiczyć w ciągu dnia. Zamień samochód na dobre obuwie sportowe, a spalisz 3-4 kalorie na minutę. 45 minut spaceru możesz wynagrodzić sobie niskotłuszczowymi lodami.

5. Umyj samochódMycie samochodu sprawia, że nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także spalasz 105 kalorii przez 30 minut, co równa się czekoladowemu batonikowi musli.
Zdjęcie autorstwa fernandalucenaraujo / CC BY

5. Umyj samochód
Mycie samochodu sprawia, że nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także spalasz 105 kalorii przez 30 minut, co równa się czekoladowemu batonikowi musli.

4. Obudź w sobie dzieckoNastępnym razem, kiedy idziesz z dziećmi do parku, przyłącz się do zabawy. Pogoń za pociechami przez 30 minut to 180 kalorii mniej!
Zdjęcie autorstwa cocoparisienne / CC BY

4. Obudź w sobie dziecko
Następnym razem, kiedy idziesz z dziećmi do parku, przyłącz się do zabawy. Pogoń za pociechami przez 30 minut to 180 kalorii mniej!

3. Przejedź się roweremNastępnym razem, kiedy będziesz potrzebować drobiazgu ze sklepu, wsiądź na rower i pojedź tam. 10 minut jazdy tam i z powrotem 3 razy w tygodniu spala 408 kalorii.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Przejedź się rowerem
Następnym razem, kiedy będziesz potrzebować drobiazgu ze sklepu, wsiądź na rower i pojedź tam. 10 minut jazdy tam i z powrotem 3 razy w tygodniu spala 408 kalorii.

2. Skacz podczas reklamyPodczas przerwy na reklamę skacz, dopóki program znowu się nie zacznie. W taki sposób spalisz 113 kalorii podczas przerw w ciągu jednego programu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Skacz podczas reklamy
Podczas przerwy na reklamę skacz, dopóki program znowu się nie zacznie. W taki sposób spalisz 113 kalorii podczas przerw w ciągu jednego programu.

1. Skoś trawęPraca w ogrodzie również pozwoli ci spalić sporą ilość kalorii. Kosząc trawnik przez 25 minut, spalisz 187 kalorii. Takie ćwiczenie 2 razy w miesiącu oznacza, że możesz zjeść szarlotkę bez wyrzutów sumienia!
Zdjęcie autorstwa kikatani / CC BY

1. Skoś trawę
Praca w ogrodzie również pozwoli ci spalić sporą ilość kalorii. Kosząc trawnik przez 25 minut, spalisz 187 kalorii. Takie ćwiczenie 2 razy w miesiącu oznacza, że możesz zjeść szarlotkę bez wyrzutów sumienia!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Co to jest "MOM"? Kartofel i natka na worki pod oczami Czosnek nie tylko na przeziębienie Jak przyrządzić szpinak? Wiedza dobra na wszystko Pigułka gwałtu Skuteczne sposoby na zaśnięcie Zwalcz nadmierną potliwość! Zdrowie okolic intymnych. Jak wybierać płyny do higieny intymnej? Nietrzymanie moczu. Wstydliwy problem Target na kleszcze skutecznym środkiem na ich zwalczenie Warto uważać na gluten w diecie, ale nie trzeba go eliminować

Popularne w tym tygodniu:

Jak zdrowa dieta wpływa na Twoje samopoczucie? Najnowsze trendy w stomatologii i ortodoncji