Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin!

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami.

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami. Aby zabezpieczyć ubranie przed zamoczeniem na materiał nakładały czasem wykonane z ceraty majtki. Od momentu pojawienia się pieluch jednorazowych technologia ich wykonania zmieniała się bardzo często. Przełomem było wynalezienie w latach 90. superabsorbentu, czyli materiału, który pochłania mocz i zatrzymuje go w środku lub wiąże go do postaci żelu, utrzymując skórę dziecka w suchości nawet przez kilka godzin.

Producenci pieluch stale je ulepszają, aby poprawić komfort ich użytkowania. Nowością są pieluchy nasączone pielęgnacyjnym balsamem oraz wyposażone we wskaźnik napełnienia. Nowoczesna pielucha powinna charakteryzować się wkładem absorpcyjnym, który jest w stanie wchłonąć mocz, zamknąć go w sobie i utrzymać nawet do 12 godzin.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne?