Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin!

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami.

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami. Aby zabezpieczyć ubranie przed zamoczeniem na materiał nakładały czasem wykonane z ceraty majtki. Od momentu pojawienia się pieluch jednorazowych technologia ich wykonania zmieniała się bardzo często. Przełomem było wynalezienie w latach 90. superabsorbentu, czyli materiału, który pochłania mocz i zatrzymuje go w środku lub wiąże go do postaci żelu, utrzymując skórę dziecka w suchości nawet przez kilka godzin.

Producenci pieluch stale je ulepszają, aby poprawić komfort ich użytkowania. Nowością są pieluchy nasączone pielęgnacyjnym balsamem oraz wyposażone we wskaźnik napełnienia. Nowoczesna pielucha powinna charakteryzować się wkładem absorpcyjnym, który jest w stanie wchłonąć mocz, zamknąć go w sobie i utrzymać nawet do 12 godzin.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ