Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin!

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami.

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami. Aby zabezpieczyć ubranie przed zamoczeniem na materiał nakładały czasem wykonane z ceraty majtki. Od momentu pojawienia się pieluch jednorazowych technologia ich wykonania zmieniała się bardzo często. Przełomem było wynalezienie w latach 90. superabsorbentu, czyli materiału, który pochłania mocz i zatrzymuje go w środku lub wiąże go do postaci żelu, utrzymując skórę dziecka w suchości nawet przez kilka godzin.

Producenci pieluch stale je ulepszają, aby poprawić komfort ich użytkowania. Nowością są pieluchy nasączone pielęgnacyjnym balsamem oraz wyposażone we wskaźnik napełnienia. Nowoczesna pielucha powinna charakteryzować się wkładem absorpcyjnym, który jest w stanie wchłonąć mocz, zamknąć go w sobie i utrzymać nawet do 12 godzin.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka