Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin!

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami.

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami. Aby zabezpieczyć ubranie przed zamoczeniem na materiał nakładały czasem wykonane z ceraty majtki. Od momentu pojawienia się pieluch jednorazowych technologia ich wykonania zmieniała się bardzo często. Przełomem było wynalezienie w latach 90. superabsorbentu, czyli materiału, który pochłania mocz i zatrzymuje go w środku lub wiąże go do postaci żelu, utrzymując skórę dziecka w suchości nawet przez kilka godzin.

Producenci pieluch stale je ulepszają, aby poprawić komfort ich użytkowania. Nowością są pieluchy nasączone pielęgnacyjnym balsamem oraz wyposażone we wskaźnik napełnienia. Nowoczesna pielucha powinna charakteryzować się wkładem absorpcyjnym, który jest w stanie wchłonąć mocz, zamknąć go w sobie i utrzymać nawet do 12 godzin.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób!