Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin!

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami.

Pierwsze jednorazowe pieluchy pojawiły się w latach 60. XX wieku. Wcześniej do owinięcia dziecka służyły kawałki tkaniny, zazwyczaj tetry lub flaneli, spięte po bokach agrafkami. Aby zabezpieczyć ubranie przed zamoczeniem na materiał nakładały czasem wykonane z ceraty majtki. Od momentu pojawienia się pieluch jednorazowych technologia ich wykonania zmieniała się bardzo często. Przełomem było wynalezienie w latach 90. superabsorbentu, czyli materiału, który pochłania mocz i zatrzymuje go w środku lub wiąże go do postaci żelu, utrzymując skórę dziecka w suchości nawet przez kilka godzin.

Producenci pieluch stale je ulepszają, aby poprawić komfort ich użytkowania. Nowością są pieluchy nasączone pielęgnacyjnym balsamem oraz wyposażone we wskaźnik napełnienia. Nowoczesna pielucha powinna charakteryzować się wkładem absorpcyjnym, który jest w stanie wchłonąć mocz, zamknąć go w sobie i utrzymać nawet do 12 godzin.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo 5-latek z Polski podbija świat mody! PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO Nigdy nie wchodź do wody bez rozgrzewki Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces?