Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru.

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru, zwłaszcza dla diabetyków i osób usiłujących zrzucić zbędne kilogramy. Jej liście są około 300 razy słodsze od tradycyjnego cukru i nie posiadają kalorii. Choć ma lekko gorzkawy smak, producenci wzbogacają ją substancją, która go niweluje. Niekiedy jednak dodatkowe substancje negatywnie wpływają na jej właściwości.

W jakiej postaci jest najzdrowsza i co warto o niej wiedzieć? Zobaczcie, co na temat stewii powiedziała nam dietetyk Agnieszka Ślusarska z Poradni 4Line.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ostatni CZAS NA ODCZULENIE dla alergików. Zostało tylko kilka dni Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ?