Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru.

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru, zwłaszcza dla diabetyków i osób usiłujących zrzucić zbędne kilogramy. Jej liście są około 300 razy słodsze od tradycyjnego cukru i nie posiadają kalorii. Choć ma lekko gorzkawy smak, producenci wzbogacają ją substancją, która go niweluje. Niekiedy jednak dodatkowe substancje negatywnie wpływają na jej właściwości.

W jakiej postaci jest najzdrowsza i co warto o niej wiedzieć? Zobaczcie, co na temat stewii powiedziała nam dietetyk Agnieszka Ślusarska z Poradni 4Line.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz...