Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru.

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru, zwłaszcza dla diabetyków i osób usiłujących zrzucić zbędne kilogramy. Jej liście są około 300 razy słodsze od tradycyjnego cukru i nie posiadają kalorii. Choć ma lekko gorzkawy smak, producenci wzbogacają ją substancją, która go niweluje. Niekiedy jednak dodatkowe substancje negatywnie wpływają na jej właściwości.

W jakiej postaci jest najzdrowsza i co warto o niej wiedzieć? Zobaczcie, co na temat stewii powiedziała nam dietetyk Agnieszka Ślusarska z Poradni 4Line.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze