Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru.

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru, zwłaszcza dla diabetyków i osób usiłujących zrzucić zbędne kilogramy. Jej liście są około 300 razy słodsze od tradycyjnego cukru i nie posiadają kalorii. Choć ma lekko gorzkawy smak, producenci wzbogacają ją substancją, która go niweluje. Niekiedy jednak dodatkowe substancje negatywnie wpływają na jej właściwości.

W jakiej postaci jest najzdrowsza i co warto o niej wiedzieć? Zobaczcie, co na temat stewii powiedziała nam dietetyk Agnieszka Ślusarska z Poradni 4Line.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Uważaj na PASOŻYTY. Twoje dziecko może być nosicielem Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom