Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru.

Stevia rebaudiana to najpopularniejsza odmiana stewii i ciekawa alternatywa dla tradycyjnego cukru, zwłaszcza dla diabetyków i osób usiłujących zrzucić zbędne kilogramy. Jej liście są około 300 razy słodsze od tradycyjnego cukru i nie posiadają kalorii. Choć ma lekko gorzkawy smak, producenci wzbogacają ją substancją, która go niweluje. Niekiedy jednak dodatkowe substancje negatywnie wpływają na jej właściwości.

W jakiej postaci jest najzdrowsza i co warto o niej wiedzieć? Zobaczcie, co na temat stewii powiedziała nam dietetyk Agnieszka Ślusarska z Poradni 4Line.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT!