Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Tak wygląda najbrzydszy pies świata Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia