Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Nastolatka ZABIJA ZWIERZĘTA i chwali się tym na Facebooku Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY!