Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH DONALD TUSK w X Faktorze! Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból