Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie"