Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! Dlaczego tkwimy w nieudanym małżeństwie? "Oprawca jest jak narkotyk" Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ