Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę!