Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód