Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?

Przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Polacy regularnie nadużywają probiotyków. Podobna sytuacja jest z antybiotykami, które dodatkowo stosujemy nieumiejętnie. Choć nie przywiązujemy do tego wagi, restrykcyjne przestrzeganie zaleceń zamieszczonych na ulotce antybiotyku jest niezwykle ważne.

Antybiotyki powinny być stosowane w określonych przez lekarza odstępach czasu, nawet jeśli wiąże się to z wybudzeniem pacjenta ze snu. Ważne, by leki popijać wyłącznie wodą. Zabronione jest również zmniejszanie dawki po nastąpieniu poprawy samopoczucia.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo"