Uważaj na PASOŻYTY. Twoje dziecko może być nosicielem

Dbanie o higienę pomoże uchornić się przed chorobami pasożytniczymi.

Patrząc na statystyki Państwowego Zakładu Higieny, uznać należy, że problem pasożytów ludzkich w Polsce występuje nie tak często, jak wskazują na to dane dostępne w internecie. Zwykle są to owsiki u dzieci. Dlatego temat bywa bagatelizowany. Jednak lekarze przestrzegają, że takie robaczyce mogą nieść poważne konsekwencje dla zdrowia.

Jak zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania? Przede wszystkim należy dbać o higienę, uczulał lekarz Piotr Gryglas. Warto również pamiętać, że choroby pasożytnicze to nie tylko problem dzieci, ale także dorosłych, którzy zarażają się przenoszonymi przez maluchy jajeczkami pasożytów.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Została striptizerką, bo znudziła ją praca! Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza?