Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty

Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie, teraz prawo się zmieniło.

90% nastolatków w naszym kraju cierpi na próchnicę Jak alarmują stomatolodzy, Polacy nadal nieregularnie odwiedzają gabinety dentystyczne. Powodem jest nie tylko strach przed bólem, ale przede wszystkim wysokie ceny wizyt prywatnych.

Większość z nas ocenia, że usługi państwowe są na tak niskim poziomie, że nie warto z nich korzystać. Lekarze zaś potwierdzają, że do zabiegów refundowanych przez NFZ używają gorszych materiałów, które mogą skutkować próchnicą wtórną. Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie bez konieczności płacenia za wizytę prywatną. Obecnie nie ma już takiej możliwości.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Polski kabaret PARODIUJE CONCHITĘ WURST! Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO