Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty

Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie, teraz prawo się zmieniło.

90% nastolatków w naszym kraju cierpi na próchnicę Jak alarmują stomatolodzy, Polacy nadal nieregularnie odwiedzają gabinety dentystyczne. Powodem jest nie tylko strach przed bólem, ale przede wszystkim wysokie ceny wizyt prywatnych.

Większość z nas ocenia, że usługi państwowe są na tak niskim poziomie, że nie warto z nich korzystać. Lekarze zaś potwierdzają, że do zabiegów refundowanych przez NFZ używają gorszych materiałów, które mogą skutkować próchnicą wtórną. Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie bez konieczności płacenia za wizytę prywatną. Obecnie nie ma już takiej możliwości.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie