Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty

Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie, teraz prawo się zmieniło.

90% nastolatków w naszym kraju cierpi na próchnicę Jak alarmują stomatolodzy, Polacy nadal nieregularnie odwiedzają gabinety dentystyczne. Powodem jest nie tylko strach przed bólem, ale przede wszystkim wysokie ceny wizyt prywatnych.

Większość z nas ocenia, że usługi państwowe są na tak niskim poziomie, że nie warto z nich korzystać. Lekarze zaś potwierdzają, że do zabiegów refundowanych przez NFZ używają gorszych materiałów, które mogą skutkować próchnicą wtórną. Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie bez konieczności płacenia za wizytę prywatną. Obecnie nie ma już takiej możliwości.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Polski kabaret PARODIUJE CONCHITĘ WURST! Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy