Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty

Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie, teraz prawo się zmieniło.

90% nastolatków w naszym kraju cierpi na próchnicę Jak alarmują stomatolodzy, Polacy nadal nieregularnie odwiedzają gabinety dentystyczne. Powodem jest nie tylko strach przed bólem, ale przede wszystkim wysokie ceny wizyt prywatnych.

Większość z nas ocenia, że usługi państwowe są na tak niskim poziomie, że nie warto z nich korzystać. Lekarze zaś potwierdzają, że do zabiegów refundowanych przez NFZ używają gorszych materiałów, które mogą skutkować próchnicą wtórną. Jeszcze niedawno można było dopłacić i mieć lepszej jakości wypełnienie bez konieczności płacenia za wizytę prywatną. Obecnie nie ma już takiej możliwości.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH