Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu

Zobaczcie, jak proces wygląda w Maroku.

Pewnie każdy ma w domu choć jedną rzecz wykonaną ze skóry. Jednak czy zastanawialiście się, jaką drogę musiał przejść materiał, by można było wykonać z niego buty, torebki czy meble?

Ze skóry zwierzęcej trzeba przede wszystkim usunąć charakterystyczny zapach. Potem należy pozbyć się włosów. W Maroku służy do tego roztwór tlenku wapnia i… krowiego moczu.

Zobaczcie cały proces wytwarzania skórzanych puf w programie „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki”. Inne odcinki możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.30 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU