Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu

Zobaczcie, jak proces wygląda w Maroku.

Pewnie każdy ma w domu choć jedną rzecz wykonaną ze skóry. Jednak czy zastanawialiście się, jaką drogę musiał przejść materiał, by można było wykonać z niego buty, torebki czy meble?

Ze skóry zwierzęcej trzeba przede wszystkim usunąć charakterystyczny zapach. Potem należy pozbyć się włosów. W Maroku służy do tego roztwór tlenku wapnia i… krowiego moczu.

Zobaczcie cały proces wytwarzania skórzanych puf w programie „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki”. Inne odcinki możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.30 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przełomowe urządzenie w dziedzinie kosmetologii. SKANUJE TWARZ, by pomóc kobietom Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek