Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu

Zobaczcie, jak proces wygląda w Maroku.

Pewnie każdy ma w domu choć jedną rzecz wykonaną ze skóry. Jednak czy zastanawialiście się, jaką drogę musiał przejść materiał, by można było wykonać z niego buty, torebki czy meble?

Ze skóry zwierzęcej trzeba przede wszystkim usunąć charakterystyczny zapach. Potem należy pozbyć się włosów. W Maroku służy do tego roztwór tlenku wapnia i… krowiego moczu.

Zobaczcie cały proces wytwarzania skórzanych puf w programie „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki”. Inne odcinki możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.30 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? 8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły