Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu

Zobaczcie, jak proces wygląda w Maroku.

Pewnie każdy ma w domu choć jedną rzecz wykonaną ze skóry. Jednak czy zastanawialiście się, jaką drogę musiał przejść materiał, by można było wykonać z niego buty, torebki czy meble?

Ze skóry zwierzęcej trzeba przede wszystkim usunąć charakterystyczny zapach. Potem należy pozbyć się włosów. W Maroku służy do tego roztwór tlenku wapnia i… krowiego moczu.

Zobaczcie cały proces wytwarzania skórzanych puf w programie „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki”. Inne odcinki możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.30 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę