Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw

W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących.

Irlandia powiedziała "tak" małżeństwom jednopłciowym. W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących. Irlandczycy są też pierwszym narodem, który opowiedział się za małżeństwami jednopłciowymi na drodze bezpośredniego głosowania. Aż do 1993 roku związki homoseksualne były tam oficjalnie zakazane.

Reforma konstytucyjna, za którą opowiedzieli się Irlandczycy, przewiduje, że małżeństwo będzie odtąd definiowane jako związek "dwóch osób, niezależnie od płci". Tradycyjnie katolicka Irlandia stanie się tym samym 19. krajem na świecie, a 14. w Europie, w którym zalegalizowane zostały małżeństwa osób homoseksualnych.

Źródło: RUPTLY/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO