Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw

W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących.

Irlandia powiedziała "tak" małżeństwom jednopłciowym. W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących. Irlandczycy są też pierwszym narodem, który opowiedział się za małżeństwami jednopłciowymi na drodze bezpośredniego głosowania. Aż do 1993 roku związki homoseksualne były tam oficjalnie zakazane.

Reforma konstytucyjna, za którą opowiedzieli się Irlandczycy, przewiduje, że małżeństwo będzie odtąd definiowane jako związek "dwóch osób, niezależnie od płci". Tradycyjnie katolicka Irlandia stanie się tym samym 19. krajem na świecie, a 14. w Europie, w którym zalegalizowane zostały małżeństwa osób homoseksualnych.

Źródło: RUPTLY/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób JEJ SYNOWIE są homoseksualistami KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko