Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw

W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących.

Irlandia powiedziała "tak" małżeństwom jednopłciowym. W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących. Irlandczycy są też pierwszym narodem, który opowiedział się za małżeństwami jednopłciowymi na drodze bezpośredniego głosowania. Aż do 1993 roku związki homoseksualne były tam oficjalnie zakazane.

Reforma konstytucyjna, za którą opowiedzieli się Irlandczycy, przewiduje, że małżeństwo będzie odtąd definiowane jako związek "dwóch osób, niezależnie od płci". Tradycyjnie katolicka Irlandia stanie się tym samym 19. krajem na świecie, a 14. w Europie, w którym zalegalizowane zostały małżeństwa osób homoseksualnych.

Źródło: RUPTLY/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Została striptizerką, bo znudziła ją praca!