Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw

W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących.

Irlandia powiedziała "tak" małżeństwom jednopłciowym. W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących. Irlandczycy są też pierwszym narodem, który opowiedział się za małżeństwami jednopłciowymi na drodze bezpośredniego głosowania. Aż do 1993 roku związki homoseksualne były tam oficjalnie zakazane.

Reforma konstytucyjna, za którą opowiedzieli się Irlandczycy, przewiduje, że małżeństwo będzie odtąd definiowane jako związek "dwóch osób, niezależnie od płci". Tradycyjnie katolicka Irlandia stanie się tym samym 19. krajem na świecie, a 14. w Europie, w którym zalegalizowane zostały małżeństwa osób homoseksualnych.

Źródło: RUPTLY/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces” Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem!