Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw

W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących.

Irlandia powiedziała "tak" małżeństwom jednopłciowym. W ogólnokrajowym referendum za ich legalizacją opowiedziało się 62 procent głosujących. Irlandczycy są też pierwszym narodem, który opowiedział się za małżeństwami jednopłciowymi na drodze bezpośredniego głosowania. Aż do 1993 roku związki homoseksualne były tam oficjalnie zakazane.

Reforma konstytucyjna, za którą opowiedzieli się Irlandczycy, przewiduje, że małżeństwo będzie odtąd definiowane jako związek "dwóch osób, niezależnie od płci". Tradycyjnie katolicka Irlandia stanie się tym samym 19. krajem na świecie, a 14. w Europie, w którym zalegalizowane zostały małżeństwa osób homoseksualnych.

Źródło: RUPTLY/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut?