Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach?

Nadmiar cukru powoduje wypłukiwanie składników odżywczych.

Święta to słodki czas, pełen wypieków i deserów. Jednak taka dawka cukru wpływa bardzo niekorzystnie na nasz organizm. Według dietetyka, w codziennej diecie nie powinno się dosładzać potraw, a ilość cukru zawarta w owocach, warzywach i produktach typu makaron czy chleb jest dla organizmu wystarczająca. Nadmiar cukru powoduje wypłukiwanie niektórych składników odżywczych.

Czym zastąpić popularną słodycz? Najlepiej naturalnymi zamiennikami takimi jak: miód i ksylitol czyli cukier brzozowy. Jednak pamiętajmy o kilku zasadach.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię