Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione

W Egipcie i Kairze 90 proc. kobiet jest obrzezanych.

Mimo że mamy XXI wiek, wiele krajów, nie tylko afrykańskich, praktykuje rytualne obrzezanie kobiet. Choć w Egipcie i Kairze jest ono zakazane, 90 proc. kobiet przeżyło brutalny rytuał. Rodzice godzą się na okaleczenie córek, bo wierzą, że to zapewni im „lepszą” przyszłość – nie będą wyśmiewane w szkole i znajdą męża.

Jaka jest geneza tej tradycji, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" podróżnik Tomasz Michniewicz. Wyjawił też, czy jego zdaniem, praktyka ma szansę w przyszłości zaniknąć.

Wszystkie te kultury mają jeden mianownik — takie upodmiotowienie kobiet. We wszystkich tych kulturach jest jeden wspólny czynnik — że kobieta to buzujący wulkan seksu, że będzie zdradzać swojego męża, jeśli będzie mogła to zrobić – wyjaśniał gość studia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW