Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione

W Egipcie i Kairze 90 proc. kobiet jest obrzezanych.

Mimo że mamy XXI wiek, wiele krajów, nie tylko afrykańskich, praktykuje rytualne obrzezanie kobiet. Choć w Egipcie i Kairze jest ono zakazane, 90 proc. kobiet przeżyło brutalny rytuał. Rodzice godzą się na okaleczenie córek, bo wierzą, że to zapewni im „lepszą” przyszłość – nie będą wyśmiewane w szkole i znajdą męża.

Jaka jest geneza tej tradycji, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" podróżnik Tomasz Michniewicz. Wyjawił też, czy jego zdaniem, praktyka ma szansę w przyszłości zaniknąć.

Wszystkie te kultury mają jeden mianownik — takie upodmiotowienie kobiet. We wszystkich tych kulturach jest jeden wspólny czynnik — że kobieta to buzujący wulkan seksu, że będzie zdradzać swojego męża, jeśli będzie mogła to zrobić – wyjaśniał gość studia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks!