Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione

W Egipcie i Kairze 90 proc. kobiet jest obrzezanych.

Mimo że mamy XXI wiek, wiele krajów, nie tylko afrykańskich, praktykuje rytualne obrzezanie kobiet. Choć w Egipcie i Kairze jest ono zakazane, 90 proc. kobiet przeżyło brutalny rytuał. Rodzice godzą się na okaleczenie córek, bo wierzą, że to zapewni im „lepszą” przyszłość – nie będą wyśmiewane w szkole i znajdą męża.

Jaka jest geneza tej tradycji, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" podróżnik Tomasz Michniewicz. Wyjawił też, czy jego zdaniem, praktyka ma szansę w przyszłości zaniknąć.

Wszystkie te kultury mają jeden mianownik — takie upodmiotowienie kobiet. We wszystkich tych kulturach jest jeden wspólny czynnik — że kobieta to buzujący wulkan seksu, że będzie zdradzać swojego męża, jeśli będzie mogła to zrobić – wyjaśniał gość studia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM