Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione

W Egipcie i Kairze 90 proc. kobiet jest obrzezanych.

Mimo że mamy XXI wiek, wiele krajów, nie tylko afrykańskich, praktykuje rytualne obrzezanie kobiet. Choć w Egipcie i Kairze jest ono zakazane, 90 proc. kobiet przeżyło brutalny rytuał. Rodzice godzą się na okaleczenie córek, bo wierzą, że to zapewni im „lepszą” przyszłość – nie będą wyśmiewane w szkole i znajdą męża.

Jaka jest geneza tej tradycji, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" podróżnik Tomasz Michniewicz. Wyjawił też, czy jego zdaniem, praktyka ma szansę w przyszłości zaniknąć.

Wszystkie te kultury mają jeden mianownik — takie upodmiotowienie kobiet. We wszystkich tych kulturach jest jeden wspólny czynnik — że kobieta to buzujący wulkan seksu, że będzie zdradzać swojego męża, jeśli będzie mogła to zrobić – wyjaśniał gość studia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych