Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK