Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ? Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia 5-latek z Polski podbija świat mody!