Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Przepis na długowieczność? Posłuchajcie 91-LATKA! Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?