Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK?