Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Przepis na długowieczność? Posłuchajcie 91-LATKA! Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass