Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA!