Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

"No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat