Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Niesamowity 3-LATEK DYSKUTUJE z mamą! POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie"