Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty