Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Ola Szwed pokazała jak ćwiczy z narzeczonym! DWA MIESIĄCE po porodzie Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”!