Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę"