Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Męska płodność jest CORAZ GORSZA? Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM