Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety