Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy

Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą.

Barszcz Sonowskiego to roślina, o której zrobiło się głośno po serii oparzeń osób, które się z nią zetknęły. Ziele osiąga nawet 4 metry wysokości. Spotkać je można niemal wszędzie — na łąkach, w lesie, także w mieście. Oparzenia wywołuje dopiero 30 minut po zetknięciu ze skórą, a objawy mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Bolesnym bąblom towarzyszą często napady duszności czy zapalenie spojówek.

Jeśli podejrzewamy poparzenie barszczem, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Wcześniej można przyjąć wapno lub Hydrokortyzon.

Źródło zdjęć: Czytelnik Krosno24.pl

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka