Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW

Często nie mamy świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Wczesna wiosna to sezon wzmożonej zachorowalności u dzieci. Niekiedy, by pozbyć się zakażenia, wystarczą  domowe metody. Jednak najczęściej konieczna jest wizyta u specjalisty i przyjęcie przepisanych przez niego leków.

Pamiętajmy, że decyzję o podaniu małemu pacjentowi antybiotyku może podjąć tylko lekarz. Rodzice często próbują leczyć pociechę na własną rękę i podają jeden środek (np. paracetamol) w zbyt dużych dawkach, gdyż nie mają świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Częstym pytaniem rodziców jest też do ilu godzin po podaniu antybiotyku dziecko może zwymiotować bez konieczności podania kolejnej dawki. Te i inne wątpliwości rozwiała pediatra Aneta Górska-Kot

 Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Nauka języków w GIMNAZJUM bezskuteczna. System kuleje, a poziom jest gorszy niż podstawowy ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży!