Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW

Często nie mamy świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Wczesna wiosna to sezon wzmożonej zachorowalności u dzieci. Niekiedy, by pozbyć się zakażenia, wystarczą  domowe metody. Jednak najczęściej konieczna jest wizyta u specjalisty i przyjęcie przepisanych przez niego leków.

Pamiętajmy, że decyzję o podaniu małemu pacjentowi antybiotyku może podjąć tylko lekarz. Rodzice często próbują leczyć pociechę na własną rękę i podają jeden środek (np. paracetamol) w zbyt dużych dawkach, gdyż nie mają świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Częstym pytaniem rodziców jest też do ilu godzin po podaniu antybiotyku dziecko może zwymiotować bez konieczności podania kolejnej dawki. Te i inne wątpliwości rozwiała pediatra Aneta Górska-Kot

 Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI!