Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW

Często nie mamy świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Wczesna wiosna to sezon wzmożonej zachorowalności u dzieci. Niekiedy, by pozbyć się zakażenia, wystarczą  domowe metody. Jednak najczęściej konieczna jest wizyta u specjalisty i przyjęcie przepisanych przez niego leków.

Pamiętajmy, że decyzję o podaniu małemu pacjentowi antybiotyku może podjąć tylko lekarz. Rodzice często próbują leczyć pociechę na własną rękę i podają jeden środek (np. paracetamol) w zbyt dużych dawkach, gdyż nie mają świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Częstym pytaniem rodziców jest też do ilu godzin po podaniu antybiotyku dziecko może zwymiotować bez konieczności podania kolejnej dawki. Te i inne wątpliwości rozwiała pediatra Aneta Górska-Kot

 Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie!