Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW

Często nie mamy świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Wczesna wiosna to sezon wzmożonej zachorowalności u dzieci. Niekiedy, by pozbyć się zakażenia, wystarczą  domowe metody. Jednak najczęściej konieczna jest wizyta u specjalisty i przyjęcie przepisanych przez niego leków.

Pamiętajmy, że decyzję o podaniu małemu pacjentowi antybiotyku może podjąć tylko lekarz. Rodzice często próbują leczyć pociechę na własną rękę i podają jeden środek (np. paracetamol) w zbyt dużych dawkach, gdyż nie mają świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Częstym pytaniem rodziców jest też do ilu godzin po podaniu antybiotyku dziecko może zwymiotować bez konieczności podania kolejnej dawki. Te i inne wątpliwości rozwiała pediatra Aneta Górska-Kot

 Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała!