Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW

Często nie mamy świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Wczesna wiosna to sezon wzmożonej zachorowalności u dzieci. Niekiedy, by pozbyć się zakażenia, wystarczą  domowe metody. Jednak najczęściej konieczna jest wizyta u specjalisty i przyjęcie przepisanych przez niego leków.

Pamiętajmy, że decyzję o podaniu małemu pacjentowi antybiotyku może podjąć tylko lekarz. Rodzice często próbują leczyć pociechę na własną rękę i podają jeden środek (np. paracetamol) w zbyt dużych dawkach, gdyż nie mają świadomości, że wystepujące na rynku pod różną nazwą leki zawierają tę samą substancję.

Częstym pytaniem rodziców jest też do ilu godzin po podaniu antybiotyku dziecko może zwymiotować bez konieczności podania kolejnej dawki. Te i inne wątpliwości rozwiała pediatra Aneta Górska-Kot

 Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato"