Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj

Michał Kożurno jest inicjatorem i propagatorem akcji „Piję wodę z kranu”.

Michał Kożurno to pogromca jednego z mitów, że woda z kranu jest szkodliwa dla zdrowia i niesmaczna. Wraz z kolegą, Szymonem Bonieckim, zainicjowali akcję „Piję wodę z kranu”, która ma na celu przekonanie Polaków do zrezygnowania (przynajmniej w części) z wód butelkowanych.

Kożurno zapewnia, że nie ma się czego bać. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej jakość wód w kranach znacznie się polepszyła. Dzięki procesowi uzdatniania, popularna kranówka jest nie tylko czysta i bezpieczna, ale także smaczna. Wbrew pozorom kamień, który osadza się w czajniku, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Świadczy jedynie o obecności związku magnezu i wapnia. Dlatego proces gotowania zubaża wodę w cenne składniki mineralne. Podobnie mogą działać niektóre filtry.

Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy ogromną popularnością, także w restauracjach, gdzie od niedawna można dostać szklankę zwykłej kranówki.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS