Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj

Michał Kożurno jest inicjatorem i propagatorem akcji „Piję wodę z kranu”.

Michał Kożurno to pogromca jednego z mitów, że woda z kranu jest szkodliwa dla zdrowia i niesmaczna. Wraz z kolegą, Szymonem Bonieckim, zainicjowali akcję „Piję wodę z kranu”, która ma na celu przekonanie Polaków do zrezygnowania (przynajmniej w części) z wód butelkowanych.

Kożurno zapewnia, że nie ma się czego bać. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej jakość wód w kranach znacznie się polepszyła. Dzięki procesowi uzdatniania, popularna kranówka jest nie tylko czysta i bezpieczna, ale także smaczna. Wbrew pozorom kamień, który osadza się w czajniku, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Świadczy jedynie o obecności związku magnezu i wapnia. Dlatego proces gotowania zubaża wodę w cenne składniki mineralne. Podobnie mogą działać niektóre filtry.

Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy ogromną popularnością, także w restauracjach, gdzie od niedawna można dostać szklankę zwykłej kranówki.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy?