Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj

Michał Kożurno jest inicjatorem i propagatorem akcji „Piję wodę z kranu”.

Michał Kożurno to pogromca jednego z mitów, że woda z kranu jest szkodliwa dla zdrowia i niesmaczna. Wraz z kolegą, Szymonem Bonieckim, zainicjowali akcję „Piję wodę z kranu”, która ma na celu przekonanie Polaków do zrezygnowania (przynajmniej w części) z wód butelkowanych.

Kożurno zapewnia, że nie ma się czego bać. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej jakość wód w kranach znacznie się polepszyła. Dzięki procesowi uzdatniania, popularna kranówka jest nie tylko czysta i bezpieczna, ale także smaczna. Wbrew pozorom kamień, który osadza się w czajniku, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Świadczy jedynie o obecności związku magnezu i wapnia. Dlatego proces gotowania zubaża wodę w cenne składniki mineralne. Podobnie mogą działać niektóre filtry.

Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy ogromną popularnością, także w restauracjach, gdzie od niedawna można dostać szklankę zwykłej kranówki.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Tak wygląda najbrzydszy pies świata