Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj

Michał Kożurno jest inicjatorem i propagatorem akcji „Piję wodę z kranu”.

Michał Kożurno to pogromca jednego z mitów, że woda z kranu jest szkodliwa dla zdrowia i niesmaczna. Wraz z kolegą, Szymonem Bonieckim, zainicjowali akcję „Piję wodę z kranu”, która ma na celu przekonanie Polaków do zrezygnowania (przynajmniej w części) z wód butelkowanych.

Kożurno zapewnia, że nie ma się czego bać. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej jakość wód w kranach znacznie się polepszyła. Dzięki procesowi uzdatniania, popularna kranówka jest nie tylko czysta i bezpieczna, ale także smaczna. Wbrew pozorom kamień, który osadza się w czajniku, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Świadczy jedynie o obecności związku magnezu i wapnia. Dlatego proces gotowania zubaża wodę w cenne składniki mineralne. Podobnie mogą działać niektóre filtry.

Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy ogromną popularnością, także w restauracjach, gdzie od niedawna można dostać szklankę zwykłej kranówki.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Efektowny sposób wyrabiania LODÓW ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu!