Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj

Michał Kożurno jest inicjatorem i propagatorem akcji „Piję wodę z kranu”.

Michał Kożurno to pogromca jednego z mitów, że woda z kranu jest szkodliwa dla zdrowia i niesmaczna. Wraz z kolegą, Szymonem Bonieckim, zainicjowali akcję „Piję wodę z kranu”, która ma na celu przekonanie Polaków do zrezygnowania (przynajmniej w części) z wód butelkowanych.

Kożurno zapewnia, że nie ma się czego bać. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej jakość wód w kranach znacznie się polepszyła. Dzięki procesowi uzdatniania, popularna kranówka jest nie tylko czysta i bezpieczna, ale także smaczna. Wbrew pozorom kamień, który osadza się w czajniku, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Świadczy jedynie o obecności związku magnezu i wapnia. Dlatego proces gotowania zubaża wodę w cenne składniki mineralne. Podobnie mogą działać niektóre filtry.

Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy ogromną popularnością, także w restauracjach, gdzie od niedawna można dostać szklankę zwykłej kranówki.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący! Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili?