Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj

Michał Kożurno jest inicjatorem i propagatorem akcji „Piję wodę z kranu”.

Michał Kożurno to pogromca jednego z mitów, że woda z kranu jest szkodliwa dla zdrowia i niesmaczna. Wraz z kolegą, Szymonem Bonieckim, zainicjowali akcję „Piję wodę z kranu”, która ma na celu przekonanie Polaków do zrezygnowania (przynajmniej w części) z wód butelkowanych.

Kożurno zapewnia, że nie ma się czego bać. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej jakość wód w kranach znacznie się polepszyła. Dzięki procesowi uzdatniania, popularna kranówka jest nie tylko czysta i bezpieczna, ale także smaczna. Wbrew pozorom kamień, który osadza się w czajniku, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Świadczy jedynie o obecności związku magnezu i wapnia. Dlatego proces gotowania zubaża wodę w cenne składniki mineralne. Podobnie mogą działać niektóre filtry.

Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy ogromną popularnością, także w restauracjach, gdzie od niedawna można dostać szklankę zwykłej kranówki.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Artystka maluje WAGINĄ! Na środku ulicy! W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych?