Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj

Michał Kożurno jest inicjatorem i propagatorem akcji „Piję wodę z kranu”.

Michał Kożurno to pogromca jednego z mitów, że woda z kranu jest szkodliwa dla zdrowia i niesmaczna. Wraz z kolegą, Szymonem Bonieckim, zainicjowali akcję „Piję wodę z kranu”, która ma na celu przekonanie Polaków do zrezygnowania (przynajmniej w części) z wód butelkowanych.

Kożurno zapewnia, że nie ma się czego bać. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej jakość wód w kranach znacznie się polepszyła. Dzięki procesowi uzdatniania, popularna kranówka jest nie tylko czysta i bezpieczna, ale także smaczna. Wbrew pozorom kamień, który osadza się w czajniku, nie jest szkodliwy dla zdrowia. Świadczy jedynie o obecności związku magnezu i wapnia. Dlatego proces gotowania zubaża wodę w cenne składniki mineralne. Podobnie mogą działać niektóre filtry.

Akcja „Piję wodę z kranu” cieszy ogromną popularnością, także w restauracjach, gdzie od niedawna można dostać szklankę zwykłej kranówki.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów