Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez

Na rynku jest szeroki wybór preparatów magnezowych.

Na rynku jest coraz więcej suplementów diety, od odchudzających, wspomagające układ trawienny, po uzupełaniające niedobory witamin i minerałów. Warto zażywać suplementy diety, gdy intenstywnie uprawiamy sport, zażywamy leki na nadciśnienie, prowadzimy stresujący tryb życia czy pijemy dużo kawy.

Ostatnio bardzo popularne są preparaty magnezu. Odpowiedni poziomu magnezu w codziennej diecie ma wpływ na prawidłowy rozwój układu kostnego oraz sercowo-naczyniowego. Dodatkowo magnez wykazuje działanie przeciwstresowe, wspomaga proces obniżania poziomu cholesterolu czy chroni przed uszkodzeniem mięśnia sercowego.

Warto sprawdzić czy magnez jest lekiem, czy suplementem diety, ale również co wchodzi w jego skład. Nie patrzmy na ilości, bo producenci pokazują albo ilość magnezu w czystej postaci albo samego związku magnezu – mówi magister farmacji, Maja Pieńkowska

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE!