Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez

Na rynku jest szeroki wybór preparatów magnezowych.

Na rynku jest coraz więcej suplementów diety, od odchudzających, wspomagające układ trawienny, po uzupełaniające niedobory witamin i minerałów. Warto zażywać suplementy diety, gdy intenstywnie uprawiamy sport, zażywamy leki na nadciśnienie, prowadzimy stresujący tryb życia czy pijemy dużo kawy.

Ostatnio bardzo popularne są preparaty magnezu. Odpowiedni poziomu magnezu w codziennej diecie ma wpływ na prawidłowy rozwój układu kostnego oraz sercowo-naczyniowego. Dodatkowo magnez wykazuje działanie przeciwstresowe, wspomaga proces obniżania poziomu cholesterolu czy chroni przed uszkodzeniem mięśnia sercowego.

Warto sprawdzić czy magnez jest lekiem, czy suplementem diety, ale również co wchodzi w jego skład. Nie patrzmy na ilości, bo producenci pokazują albo ilość magnezu w czystej postaci albo samego związku magnezu – mówi magister farmacji, Maja Pieńkowska

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie DONALD TUSK w X Faktorze!