Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię

Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru.

Po pierwszym roku życia dziecko może jeść w zasadzie wszystkie produkty, które zjada dorosły. Oczywiście z wyłączeniem tych niezdrowych. Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru – radziła dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna (http://jeszfresh.pl/). Uważajmy na popularne chrupki kukurydziane. Choć są niskokaloryczne, przyklejają się do podniebienia i mogą powodować problemy z próchnicą.

Na śniadanie rodzice najczęściej serwują pociechom płatki. Jednak wybierając czekoladowe lub te, które tylko w nazwie są zbożowe, dostarczamy małemu organizmowi bombę kaloryczną. Po takim posiłku dziecko szybko opada z sił i potrzebuje kolejnej dawki energii. Podobnie jest z ciasteczkami owsianymi.

Popularnym błędem, zniechęcającym maluchy do próbowania nowych rzeczy, jest powtarzanie przy nich, że dziecko na pewno tego nie zje. Jesli ukryjemy własnoręcznie przygotowaną wodę smakową w butelce po kolorowym napoju, pociesze łatwiej będzie zaakceptować zdrowszy zamiennik.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej