Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię

Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru.

Po pierwszym roku życia dziecko może jeść w zasadzie wszystkie produkty, które zjada dorosły. Oczywiście z wyłączeniem tych niezdrowych. Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru – radziła dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna (http://jeszfresh.pl/). Uważajmy na popularne chrupki kukurydziane. Choć są niskokaloryczne, przyklejają się do podniebienia i mogą powodować problemy z próchnicą.

Na śniadanie rodzice najczęściej serwują pociechom płatki. Jednak wybierając czekoladowe lub te, które tylko w nazwie są zbożowe, dostarczamy małemu organizmowi bombę kaloryczną. Po takim posiłku dziecko szybko opada z sił i potrzebuje kolejnej dawki energii. Podobnie jest z ciasteczkami owsianymi.

Popularnym błędem, zniechęcającym maluchy do próbowania nowych rzeczy, jest powtarzanie przy nich, że dziecko na pewno tego nie zje. Jesli ukryjemy własnoręcznie przygotowaną wodę smakową w butelce po kolorowym napoju, pociesze łatwiej będzie zaakceptować zdrowszy zamiennik.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Niezwykłe włosy mieszkanki Indii UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach?