Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię

Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru.

Po pierwszym roku życia dziecko może jeść w zasadzie wszystkie produkty, które zjada dorosły. Oczywiście z wyłączeniem tych niezdrowych. Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru – radziła dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna (http://jeszfresh.pl/). Uważajmy na popularne chrupki kukurydziane. Choć są niskokaloryczne, przyklejają się do podniebienia i mogą powodować problemy z próchnicą.

Na śniadanie rodzice najczęściej serwują pociechom płatki. Jednak wybierając czekoladowe lub te, które tylko w nazwie są zbożowe, dostarczamy małemu organizmowi bombę kaloryczną. Po takim posiłku dziecko szybko opada z sił i potrzebuje kolejnej dawki energii. Podobnie jest z ciasteczkami owsianymi.

Popularnym błędem, zniechęcającym maluchy do próbowania nowych rzeczy, jest powtarzanie przy nich, że dziecko na pewno tego nie zje. Jesli ukryjemy własnoręcznie przygotowaną wodę smakową w butelce po kolorowym napoju, pociesze łatwiej będzie zaakceptować zdrowszy zamiennik.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA