Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię

Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru.

Po pierwszym roku życia dziecko może jeść w zasadzie wszystkie produkty, które zjada dorosły. Oczywiście z wyłączeniem tych niezdrowych. Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru – radziła dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna (http://jeszfresh.pl/). Uważajmy na popularne chrupki kukurydziane. Choć są niskokaloryczne, przyklejają się do podniebienia i mogą powodować problemy z próchnicą.

Na śniadanie rodzice najczęściej serwują pociechom płatki. Jednak wybierając czekoladowe lub te, które tylko w nazwie są zbożowe, dostarczamy małemu organizmowi bombę kaloryczną. Po takim posiłku dziecko szybko opada z sił i potrzebuje kolejnej dawki energii. Podobnie jest z ciasteczkami owsianymi.

Popularnym błędem, zniechęcającym maluchy do próbowania nowych rzeczy, jest powtarzanie przy nich, że dziecko na pewno tego nie zje. Jesli ukryjemy własnoręcznie przygotowaną wodę smakową w butelce po kolorowym napoju, pociesze łatwiej będzie zaakceptować zdrowszy zamiennik.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy