Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię

Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru.

Po pierwszym roku życia dziecko może jeść w zasadzie wszystkie produkty, które zjada dorosły. Oczywiście z wyłączeniem tych niezdrowych. Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru – radziła dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna (http://jeszfresh.pl/). Uważajmy na popularne chrupki kukurydziane. Choć są niskokaloryczne, przyklejają się do podniebienia i mogą powodować problemy z próchnicą.

Na śniadanie rodzice najczęściej serwują pociechom płatki. Jednak wybierając czekoladowe lub te, które tylko w nazwie są zbożowe, dostarczamy małemu organizmowi bombę kaloryczną. Po takim posiłku dziecko szybko opada z sił i potrzebuje kolejnej dawki energii. Podobnie jest z ciasteczkami owsianymi.

Popularnym błędem, zniechęcającym maluchy do próbowania nowych rzeczy, jest powtarzanie przy nich, że dziecko na pewno tego nie zje. Jesli ukryjemy własnoręcznie przygotowaną wodę smakową w butelce po kolorowym napoju, pociesze łatwiej będzie zaakceptować zdrowszy zamiennik.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo