Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię

Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru.

Po pierwszym roku życia dziecko może jeść w zasadzie wszystkie produkty, które zjada dorosły. Oczywiście z wyłączeniem tych niezdrowych. Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru – radziła dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna (http://jeszfresh.pl/). Uważajmy na popularne chrupki kukurydziane. Choć są niskokaloryczne, przyklejają się do podniebienia i mogą powodować problemy z próchnicą.

Na śniadanie rodzice najczęściej serwują pociechom płatki. Jednak wybierając czekoladowe lub te, które tylko w nazwie są zbożowe, dostarczamy małemu organizmowi bombę kaloryczną. Po takim posiłku dziecko szybko opada z sił i potrzebuje kolejnej dawki energii. Podobnie jest z ciasteczkami owsianymi.

Popularnym błędem, zniechęcającym maluchy do próbowania nowych rzeczy, jest powtarzanie przy nich, że dziecko na pewno tego nie zje. Jesli ukryjemy własnoręcznie przygotowaną wodę smakową w butelce po kolorowym napoju, pociesze łatwiej będzie zaakceptować zdrowszy zamiennik.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ Półnagi uczestnik Mam Talent zatańczył W TELEDYSKU NA RURZE! Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure?