Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię

Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru.

Po pierwszym roku życia dziecko może jeść w zasadzie wszystkie produkty, które zjada dorosły. Oczywiście z wyłączeniem tych niezdrowych. Dieta małych dzieci nie powinna zawierać cukru – radziła dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna (http://jeszfresh.pl/). Uważajmy na popularne chrupki kukurydziane. Choć są niskokaloryczne, przyklejają się do podniebienia i mogą powodować problemy z próchnicą.

Na śniadanie rodzice najczęściej serwują pociechom płatki. Jednak wybierając czekoladowe lub te, które tylko w nazwie są zbożowe, dostarczamy małemu organizmowi bombę kaloryczną. Po takim posiłku dziecko szybko opada z sił i potrzebuje kolejnej dawki energii. Podobnie jest z ciasteczkami owsianymi.

Popularnym błędem, zniechęcającym maluchy do próbowania nowych rzeczy, jest powtarzanie przy nich, że dziecko na pewno tego nie zje. Jesli ukryjemy własnoręcznie przygotowaną wodę smakową w butelce po kolorowym napoju, pociesze łatwiej będzie zaakceptować zdrowszy zamiennik.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Zeszłoroczne KREMY Z FILTREM – wyrzucić czy używać? AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci!