Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów

Młodzi księża postanowili zachęcić mężczyzn do wstępowania do seminarium.

Coraz mniej młodych ludzi decyduje się na wstąpienie do seminarium. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat liczba kleryków przygotowujących się do święceń kapłańskich drastycznie spadła. Jeszcze w 2009 roku było ich 3732, pod koniec 2014 roku już tylko 2851.

Młodzi mężczyźni, którzy zdecydowali się na kapłaństwo, postanowili zachęcić innych do wybrania tej drogi. Aby rozwiać wątpliwości i ośmielić kandydatów, przygotowali spot promocyjny, w którym pokazują… blaski i cienie bycia księdzem. Kampania reklamowa kleryków z Archidiecezji Warszawskiej pojawiła się w sieci pod koniec kwietnia. Teraz jej autorzy korzystają z okazji i promują kościół w programach śniadaniowych. Czemu sami zdecydowali się na kapłaństwo?

Świadomość tego, że wchodzę w ciąg dobra, który trwa już dobre 2 tysiące lat. To jest to,  do czego Jezus wysłał swoich pierwszych 12 uczniów. Żeby głosili ludziom dobrą nowinę o Bogu, który do nich przyszedł. Żeby uzdrawiali chorych na duszy i ciele, żeby wypędzali złe duchy - tłumaczyli swoje motywacje w "Pytaniu na Śniadanie".

Spot Archidiecezji Warszawskiej to jednak nie pierwszy film kleryków, który zyskał uwagę internautów. Na początku roku promocję kapłaństwa przeprowadzili również klerycy z Wrocławia.

ZOBACZ TAKŻE:

Obietnica — The Promise

[VIDEO]http://www.youtube.com/embed/3Hs0t8fJmNM[/VIDEO]

"Spot powołaniowy. Chcę być księdzem… "

[VIDEO]http://www.youtube.com/embed/1LqPd2sTm30[/VIDEO]

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: YouTube/Archidiecezja Warszawska

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc? Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat