Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów

Młodzi księża postanowili zachęcić mężczyzn do wstępowania do seminarium.

Coraz mniej młodych ludzi decyduje się na wstąpienie do seminarium. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat liczba kleryków przygotowujących się do święceń kapłańskich drastycznie spadła. Jeszcze w 2009 roku było ich 3732, pod koniec 2014 roku już tylko 2851.

Młodzi mężczyźni, którzy zdecydowali się na kapłaństwo, postanowili zachęcić innych do wybrania tej drogi. Aby rozwiać wątpliwości i ośmielić kandydatów, przygotowali spot promocyjny, w którym pokazują… blaski i cienie bycia księdzem. Kampania reklamowa kleryków z Archidiecezji Warszawskiej pojawiła się w sieci pod koniec kwietnia. Teraz jej autorzy korzystają z okazji i promują kościół w programach śniadaniowych. Czemu sami zdecydowali się na kapłaństwo?

Świadomość tego, że wchodzę w ciąg dobra, który trwa już dobre 2 tysiące lat. To jest to,  do czego Jezus wysłał swoich pierwszych 12 uczniów. Żeby głosili ludziom dobrą nowinę o Bogu, który do nich przyszedł. Żeby uzdrawiali chorych na duszy i ciele, żeby wypędzali złe duchy - tłumaczyli swoje motywacje w "Pytaniu na Śniadanie".

Spot Archidiecezji Warszawskiej to jednak nie pierwszy film kleryków, który zyskał uwagę internautów. Na początku roku promocję kapłaństwa przeprowadzili również klerycy z Wrocławia.

ZOBACZ TAKŻE:

Obietnica — The Promise

[VIDEO]http://www.youtube.com/embed/3Hs0t8fJmNM[/VIDEO]

"Spot powołaniowy. Chcę być księdzem… "

[VIDEO]http://www.youtube.com/embed/1LqPd2sTm30[/VIDEO]

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: YouTube/Archidiecezja Warszawska

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH