Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo.

Polacy coraz chętniej piją whisky. W 2013 roku w naszym kraju sprzedano 19 mln litrów trunku o wartości 1,8 mld zł. Do produkcji whisky potrzebne są jęczmień i woda. Podczas kiełkowania ziaren wydziela się enzym mogący zamienić skrobię w cukier. W taki sposób powstaje słodki płyn zwany brzeczką, który w połączeniu z drożdżami daje alkohol.

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo. Zobaczcie niezwykły proces powstawania złocistego napoju, o którym śpiewali Metallica, The Doors czy Dżem.

Program „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki” możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.00 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT! Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę”