Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo.

Polacy coraz chętniej piją whisky. W 2013 roku w naszym kraju sprzedano 19 mln litrów trunku o wartości 1,8 mld zł. Do produkcji whisky potrzebne są jęczmień i woda. Podczas kiełkowania ziaren wydziela się enzym mogący zamienić skrobię w cukier. W taki sposób powstaje słodki płyn zwany brzeczką, który w połączeniu z drożdżami daje alkohol.

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo. Zobaczcie niezwykły proces powstawania złocistego napoju, o którym śpiewali Metallica, The Doors czy Dżem.

Program „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki” możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.00 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW?