Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo.

Polacy coraz chętniej piją whisky. W 2013 roku w naszym kraju sprzedano 19 mln litrów trunku o wartości 1,8 mld zł. Do produkcji whisky potrzebne są jęczmień i woda. Podczas kiełkowania ziaren wydziela się enzym mogący zamienić skrobię w cukier. W taki sposób powstaje słodki płyn zwany brzeczką, który w połączeniu z drożdżami daje alkohol.

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo. Zobaczcie niezwykły proces powstawania złocistego napoju, o którym śpiewali Metallica, The Doors czy Dżem.

Program „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki” możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.00 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający