Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo.

Polacy coraz chętniej piją whisky. W 2013 roku w naszym kraju sprzedano 19 mln litrów trunku o wartości 1,8 mld zł. Do produkcji whisky potrzebne są jęczmień i woda. Podczas kiełkowania ziaren wydziela się enzym mogący zamienić skrobię w cukier. W taki sposób powstaje słodki płyn zwany brzeczką, który w połączeniu z drożdżami daje alkohol.

Co ciekawe, w pierwszej fazie whisky bardzo przypomina piwo. Zobaczcie niezwykły proces powstawania złocistego napoju, o którym śpiewali Metallica, The Doors czy Dżem.

Program „Zwykłe rzeczy — niezwykłe wynalazki” możecie oglądać od poniedziałku do piątku o 19.00 na Discovery Science.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO