Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało

50 g ziarna sojowego zastępuje półtorej szklanki mleka krowiego lub 150 g wołowiny.

Dietetycy podkreślają, że wystarczy spożywać 20–30 g produktów sojowych dziennie, by poprawić swoje samopoczucie oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na osteoporozę, nowotwór piersi, jajników czy szyjki macicy. Soja jest lekkostrawna i bogata w pełnowartościowe białko, izoflawony, witaminy z grupy B i liczne minerały.

50 g ziarna sojowego zastępuje półtorej szklanki mleka krowiego lub 150 g wołowiny. Dodatkow białko to, w przeciwieństwie do zwierzęcego, nie zawiera szkodliwych puryn, które utrudniają przyswajanie wapnia.

Jedynym problemem jest fakt, że soja należy do silnych alergenów, nie każdy więc może skorzystać z jej cudownych właściwości.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show!