Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania

Brzydki zapach i rozwarstwianie się kosmetyku świadczy o tym, że należy go niezwłocznie wyrzucić.

Masz w zwyczaju kupować różne kremy czy balsamy i używać kilku w tym samych czasie? To błąd. Kosmetyki z dodatkiem wody szybko tracą swoją przydatność do użycia. Nieco dłużej możemy korzystać z pudrów, róży czy cieni do powiek.  Pamiętajmy jednak o właściwej pielęgnacji pędzelków do makijażu.

Zobacz, jak długo po otwarciu można przechowywać poszczególne produkty kosmetyczne. Brzydki zapach i rozwarstwianie się kosmetyku świadczy o tym, że należy go niezwłocznie wyrzucić.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Blogerka testuje... KUBECZEK MENSTRUACYJNY Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask