Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania

Brzydki zapach i rozwarstwianie się kosmetyku świadczy o tym, że należy go niezwłocznie wyrzucić.

Masz w zwyczaju kupować różne kremy czy balsamy i używać kilku w tym samych czasie? To błąd. Kosmetyki z dodatkiem wody szybko tracą swoją przydatność do użycia. Nieco dłużej możemy korzystać z pudrów, róży czy cieni do powiek.  Pamiętajmy jednak o właściwej pielęgnacji pędzelków do makijażu.

Zobacz, jak długo po otwarciu można przechowywać poszczególne produkty kosmetyczne. Brzydki zapach i rozwarstwianie się kosmetyku świadczy o tym, że należy go niezwłocznie wyrzucić.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować? Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony