Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie!

Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran.

Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.

Kontrowersyjna metoda leczenia larwami znów wraca do łask, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się w Wielkiej Brytanii. Tam żywe larwy można kupić nawet w aptece. Również w Polsce larwoterapia zjednała sobie dużą grupę zwolenników. Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran. 

W jakich przypadkach zaleca się ich stosowanie, czy nadają się dla każdego pacjenta i jaki jest koszt terapii? O kontrowersyjnej metodzie leczenia opowiedziała nam Helena Guzol z Centrum Leczenia Ran.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć? Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę