Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie!

Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran.

Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.

Kontrowersyjna metoda leczenia larwami znów wraca do łask, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się w Wielkiej Brytanii. Tam żywe larwy można kupić nawet w aptece. Również w Polsce larwoterapia zjednała sobie dużą grupę zwolenników. Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran. 

W jakich przypadkach zaleca się ich stosowanie, czy nadają się dla każdego pacjenta i jaki jest koszt terapii? O kontrowersyjnej metodzie leczenia opowiedziała nam Helena Guzol z Centrum Leczenia Ran.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE?