Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie!

Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran.

Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.

Kontrowersyjna metoda leczenia larwami znów wraca do łask, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się w Wielkiej Brytanii. Tam żywe larwy można kupić nawet w aptece. Również w Polsce larwoterapia zjednała sobie dużą grupę zwolenników. Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran. 

W jakich przypadkach zaleca się ich stosowanie, czy nadają się dla każdego pacjenta i jaki jest koszt terapii? O kontrowersyjnej metodzie leczenia opowiedziała nam Helena Guzol z Centrum Leczenia Ran.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT! Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie