Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie!

Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran.

Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.

Kontrowersyjna metoda leczenia larwami znów wraca do łask, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się w Wielkiej Brytanii. Tam żywe larwy można kupić nawet w aptece. Również w Polsce larwoterapia zjednała sobie dużą grupę zwolenników. Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran. 

W jakich przypadkach zaleca się ich stosowanie, czy nadają się dla każdego pacjenta i jaki jest koszt terapii? O kontrowersyjnej metodzie leczenia opowiedziała nam Helena Guzol z Centrum Leczenia Ran.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU?