Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie!

Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran.

Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.

Kontrowersyjna metoda leczenia larwami znów wraca do łask, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się w Wielkiej Brytanii. Tam żywe larwy można kupić nawet w aptece. Również w Polsce larwoterapia zjednała sobie dużą grupę zwolenników. Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran. 

W jakich przypadkach zaleca się ich stosowanie, czy nadają się dla każdego pacjenta i jaki jest koszt terapii? O kontrowersyjnej metodzie leczenia opowiedziała nam Helena Guzol z Centrum Leczenia Ran.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

21-letnia modelka z Radomia podbija Indie 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty BANANOWA przekąska dla dbających o linię Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący! Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ