Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie!

Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran.

Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.

Kontrowersyjna metoda leczenia larwami znów wraca do łask, a szczególnym zainteresowaniem cieszy się w Wielkiej Brytanii. Tam żywe larwy można kupić nawet w aptece. Również w Polsce larwoterapia zjednała sobie dużą grupę zwolenników. Decydują się na nią zwłaszcza pacjenci z niezdiagnozowanami infekcjami, które utrudniają gojenie się ran. 

W jakich przypadkach zaleca się ich stosowanie, czy nadają się dla każdego pacjenta i jaki jest koszt terapii? O kontrowersyjnej metodzie leczenia opowiedziała nam Helena Guzol z Centrum Leczenia Ran.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce