BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci

Kiedy jedzenie staje się pretekstem do zabawy i nauki...

Metoda wprowadzania do diety dziecka pokarmów stałych zwana BLW ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci pierwsi powiedzą, że dotykanie jedzenia i zabawa nim wspomagają rozwój malucha. Kontrowersje wynikają stąd, że trudno jest określić, czy dziecko zjadło taką porcję, jakiej potrzebuje organizm. Dodatkowo na początku kilkumiesięczne niemowlę może się krztusić. Niezbędna jest więc czujność rodzica.

Lekarze zachęcają jednak to wypróbowania BLW jako alternatywnej metody karmienia. Buduje ona więzi między mamą czy tatą a dzieckiem. Rodzice uczą się obserwacji, kiedy pociecha jest głodna oraz pomagają mu odkrywać świat smaków i kształtów.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem!