BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci

Kiedy jedzenie staje się pretekstem do zabawy i nauki...

Metoda wprowadzania do diety dziecka pokarmów stałych zwana BLW ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci pierwsi powiedzą, że dotykanie jedzenia i zabawa nim wspomagają rozwój malucha. Kontrowersje wynikają stąd, że trudno jest określić, czy dziecko zjadło taką porcję, jakiej potrzebuje organizm. Dodatkowo na początku kilkumiesięczne niemowlę może się krztusić. Niezbędna jest więc czujność rodzica.

Lekarze zachęcają jednak to wypróbowania BLW jako alternatywnej metody karmienia. Buduje ona więzi między mamą czy tatą a dzieckiem. Rodzice uczą się obserwacji, kiedy pociecha jest głodna oraz pomagają mu odkrywać świat smaków i kształtów.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami