Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita!

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki.

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki. Wszystko po to, by uchronić się przed rakiem. Miliony kobiet wyraziły swój szacunek do odważnego czynu.

Decyzja partnerki Brada Pitta miała też ogromny wpływ na Polki. Dr Maryna Rubach zapewniała, że ilość badań po głośnym wydarzeniu znacznie wzrosła. Zmieniła się też świadomość Polek w dziedzinie mastektomii. Posłuchajcie, jaki wpływ ma ona na zdrowie oraz na ile wykrycie i usunięcie nośnika mutacji genów BRCA1 i BRCA2 zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek