Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita!

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki.

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki. Wszystko po to, by uchronić się przed rakiem. Miliony kobiet wyraziły swój szacunek do odważnego czynu.

Decyzja partnerki Brada Pitta miała też ogromny wpływ na Polki. Dr Maryna Rubach zapewniała, że ilość badań po głośnym wydarzeniu znacznie wzrosła. Zmieniła się też świadomość Polek w dziedzinie mastektomii. Posłuchajcie, jaki wpływ ma ona na zdrowie oraz na ile wykrycie i usunięcie nośnika mutacji genów BRCA1 i BRCA2 zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne