Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita!

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki.

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki. Wszystko po to, by uchronić się przed rakiem. Miliony kobiet wyraziły swój szacunek do odważnego czynu.

Decyzja partnerki Brada Pitta miała też ogromny wpływ na Polki. Dr Maryna Rubach zapewniała, że ilość badań po głośnym wydarzeniu znacznie wzrosła. Zmieniła się też świadomość Polek w dziedzinie mastektomii. Posłuchajcie, jaki wpływ ma ona na zdrowie oraz na ile wykrycie i usunięcie nośnika mutacji genów BRCA1 i BRCA2 zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Joga śmiechu wyleczy Twoje ciało i duszę. Wystarczy 10 minut dziennie Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu!