Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita!

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki.

W 2013 roku Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, ostatnio usunęła jajniki. Wszystko po to, by uchronić się przed rakiem. Miliony kobiet wyraziły swój szacunek do odważnego czynu.

Decyzja partnerki Brada Pitta miała też ogromny wpływ na Polki. Dr Maryna Rubach zapewniała, że ilość badań po głośnym wydarzeniu znacznie wzrosła. Zmieniła się też świadomość Polek w dziedzinie mastektomii. Posłuchajcie, jaki wpływ ma ona na zdrowie oraz na ile wykrycie i usunięcie nośnika mutacji genów BRCA1 i BRCA2 zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu