Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej

Bardzo często już dzieci odkrywają masturbację i od wczesnych lat dziecięcych mogą wchodzić w takie schemty uzależnieniowe - przyznaje psychoterapeuta.

Czysta i kompulsywna fizyczność, uporczywy brak kontroli nas własnym popędem seksualnym, brak potrzeby więzi emocjonalnej i poczucie braku szacunku wobec siebie. To najważniejsze cechy nałogu, jakim jest seksoholizm. Jakie są jego przyczyny i kto jest na niego najbardziej narażony?
 
Psychoterapeuci Natalia Smogulecka i Paweł Sikora przyznają, że problem dotyka najczęściej osób, które w dzieciństwie doświadczyły przemocy fizycznej, psychicznej, a szczególnie przemocy seksualnej.
 
Bardzo często już dzieci odkrywają masturbację i od wczesnych lat dziecięcych mogą wchodzić w takie schematy uzależnieniowe - mówi Paweł Sikora.
 
Źródło: Dzień Dobry TVN
Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący! Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa