Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej

Bardzo często już dzieci odkrywają masturbację i od wczesnych lat dziecięcych mogą wchodzić w takie schemty uzależnieniowe - przyznaje psychoterapeuta.

Czysta i kompulsywna fizyczność, uporczywy brak kontroli nas własnym popędem seksualnym, brak potrzeby więzi emocjonalnej i poczucie braku szacunku wobec siebie. To najważniejsze cechy nałogu, jakim jest seksoholizm. Jakie są jego przyczyny i kto jest na niego najbardziej narażony?
 
Psychoterapeuci Natalia Smogulecka i Paweł Sikora przyznają, że problem dotyka najczęściej osób, które w dzieciństwie doświadczyły przemocy fizycznej, psychicznej, a szczególnie przemocy seksualnej.
 
Bardzo często już dzieci odkrywają masturbację i od wczesnych lat dziecięcych mogą wchodzić w takie schematy uzależnieniowe - mówi Paweł Sikora.
 
Źródło: Dzień Dobry TVN
Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości W jego składzie znajdziesz nawet WODOROSTY. Tak oszukują nas producenci Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS?