Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej

Bardzo często już dzieci odkrywają masturbację i od wczesnych lat dziecięcych mogą wchodzić w takie schemty uzależnieniowe - przyznaje psychoterapeuta.

Czysta i kompulsywna fizyczność, uporczywy brak kontroli nas własnym popędem seksualnym, brak potrzeby więzi emocjonalnej i poczucie braku szacunku wobec siebie. To najważniejsze cechy nałogu, jakim jest seksoholizm. Jakie są jego przyczyny i kto jest na niego najbardziej narażony?
 
Psychoterapeuci Natalia Smogulecka i Paweł Sikora przyznają, że problem dotyka najczęściej osób, które w dzieciństwie doświadczyły przemocy fizycznej, psychicznej, a szczególnie przemocy seksualnej.
 
Bardzo często już dzieci odkrywają masturbację i od wczesnych lat dziecięcych mogą wchodzić w takie schematy uzależnieniowe - mówi Paweł Sikora.
 
Źródło: Dzień Dobry TVN
Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ? CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia