Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę

Według badań 65 proc. użytkowników cierpi na syndrom poniedziałku, czyli spadek formy mentalnej i energetycznej.

Blisko dwie trzecie Polaków stresuje się przed pierwszym dniem tygodnia w pracy. Syndrom poniedziałku objawia się spadkiem formy psychicznej oraz brakiem energii, a daje o sobie znać w niedzielę.

Według naszych badań 65 proc. użytkowników cierpi na syndrom poniedziałku, czyli spadek formy mentalnej i energetycznej przed pierwszym dniem w pracy. Tylko 22 proc. z nas twierdzi, że nie ma takiego problemu. Wielu z nas syndrom poniedziałku, czyli tzw. sunday night blues, odczuwa w niedzielę wieczorem i myśli o pracy ustawicznie, co powoduje stres i zdenerwowanie – mówi Małgorzata Majewska.

Z syndromem poniedziałku można walczyć. Po pierwsze, weekend powinien być okazją do tego, żeby się psychicznie zresetować. Trzeba odpocząć, wyspać się i poświęcić czas na przyjemności. Robienie w tym czasie planów zawodowych na cały nadchodzący tydzień czy analizowanie konfliktów interpersonalnych będzie powodem jeszcze większej niechęci i obawy przed pierwszym dniem tygodnia.

Źródło: Newseria Lifestyle
Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA? ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH