Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi

Co sprawia, że rodziny nie protestują, a czasem sami wystawiają bliskich zabójcom?

Historia Banaz Mahmod  nie jest jedynym przykładem bezsensownej śmierci islamskiej kobiety. Kurdyjka zginęła z rąk męża po tym, jak ten dowiedział się o zdradzie żony. Londyńskie władze były bezradne. Mordy takie jak te nazywane są zabójstwami honorowymi, choć z honorem mają niewiele wspólnego.

Co sprawia, że rodziny nie protestują, gdy ktoś odbiera życie ich bliskim, a czasem nawet same stają się katem? Czy to kwestia religii, a może strach przed dominacją mężczyzn?

Posłuchajcie, jak drastyczny proceder wyjaśnia znawczyni islamu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco!