Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi

Co sprawia, że rodziny nie protestują, a czasem sami wystawiają bliskich zabójcom?

Historia Banaz Mahmod  nie jest jedynym przykładem bezsensownej śmierci islamskiej kobiety. Kurdyjka zginęła z rąk męża po tym, jak ten dowiedział się o zdradzie żony. Londyńskie władze były bezradne. Mordy takie jak te nazywane są zabójstwami honorowymi, choć z honorem mają niewiele wspólnego.

Co sprawia, że rodziny nie protestują, gdy ktoś odbiera życie ich bliskim, a czasem nawet same stają się katem? Czy to kwestia religii, a może strach przed dominacją mężczyzn?

Posłuchajcie, jak drastyczny proceder wyjaśnia znawczyni islamu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL! Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie