Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi

Co sprawia, że rodziny nie protestują, a czasem sami wystawiają bliskich zabójcom?

Historia Banaz Mahmod  nie jest jedynym przykładem bezsensownej śmierci islamskiej kobiety. Kurdyjka zginęła z rąk męża po tym, jak ten dowiedział się o zdradzie żony. Londyńskie władze były bezradne. Mordy takie jak te nazywane są zabójstwami honorowymi, choć z honorem mają niewiele wspólnego.

Co sprawia, że rodziny nie protestują, gdy ktoś odbiera życie ich bliskim, a czasem nawet same stają się katem? Czy to kwestia religii, a może strach przed dominacją mężczyzn?

Posłuchajcie, jak drastyczny proceder wyjaśnia znawczyni islamu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! PRAWIE POŁOWA CIĘŻARNYCH z niedoborem ważnego pierwiastka. To niebezpieczne dla dziecka Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej