Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi

Co sprawia, że rodziny nie protestują, a czasem sami wystawiają bliskich zabójcom?

Historia Banaz Mahmod  nie jest jedynym przykładem bezsensownej śmierci islamskiej kobiety. Kurdyjka zginęła z rąk męża po tym, jak ten dowiedział się o zdradzie żony. Londyńskie władze były bezradne. Mordy takie jak te nazywane są zabójstwami honorowymi, choć z honorem mają niewiele wspólnego.

Co sprawia, że rodziny nie protestują, gdy ktoś odbiera życie ich bliskim, a czasem nawet same stają się katem? Czy to kwestia religii, a może strach przed dominacją mężczyzn?

Posłuchajcie, jak drastyczny proceder wyjaśnia znawczyni islamu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ich historia obiegła cały świat. To małżeństwo ma aż 100 WNUCZĄT! Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi DONALD TUSK w X Faktorze! Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS?