Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi

Co sprawia, że rodziny nie protestują, a czasem sami wystawiają bliskich zabójcom?

Historia Banaz Mahmod  nie jest jedynym przykładem bezsensownej śmierci islamskiej kobiety. Kurdyjka zginęła z rąk męża po tym, jak ten dowiedział się o zdradzie żony. Londyńskie władze były bezradne. Mordy takie jak te nazywane są zabójstwami honorowymi, choć z honorem mają niewiele wspólnego.

Co sprawia, że rodziny nie protestują, gdy ktoś odbiera życie ich bliskim, a czasem nawet same stają się katem? Czy to kwestia religii, a może strach przed dominacją mężczyzn?

Posłuchajcie, jak drastyczny proceder wyjaśnia znawczyni islamu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Czym zastąpić cukier, by NIE PRZYTYĆ po świętach? Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY