Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi

Co sprawia, że rodziny nie protestują, a czasem sami wystawiają bliskich zabójcom?

Historia Banaz Mahmod  nie jest jedynym przykładem bezsensownej śmierci islamskiej kobiety. Kurdyjka zginęła z rąk męża po tym, jak ten dowiedział się o zdradzie żony. Londyńskie władze były bezradne. Mordy takie jak te nazywane są zabójstwami honorowymi, choć z honorem mają niewiele wspólnego.

Co sprawia, że rodziny nie protestują, gdy ktoś odbiera życie ich bliskim, a czasem nawet same stają się katem? Czy to kwestia religii, a może strach przed dominacją mężczyzn?

Posłuchajcie, jak drastyczny proceder wyjaśnia znawczyni islamu z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Tak wygląda najbrzydszy pies świata Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny