Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc?

Zapalenie pęcherza objawia się częstym i bolesnym oddawaniem moczu. Gorączka i nudności sugerują odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Zapalenie pęcherza to częsta przypadłość kobiet. Zwykle wiąże się z aktywnością seksualną lub okresem menopauzalnym. Mężczyźni – dzięki dłuższej cewce moczowej — chorują rzadko i zwykle dopiero po 60. roku życia.

Do najpopularniejszych objawów zapalenia należą częste i bolesne oddawanie moczu. Gdy dołączą do nich gorączka i nudności, to znak, że mogło dojść do ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek. Wtedy konieczna jest natychmiastowa wizyta u lekarza.

By zminimalizować szansę na zachorowanie, należy nie dopuszczać do przepełnienia pęcherza, przyjmować dużo płynów, a zaraz po stosunku skorzystać z toalety.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE?