Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc?

Zapalenie pęcherza objawia się częstym i bolesnym oddawaniem moczu. Gorączka i nudności sugerują odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Zapalenie pęcherza to częsta przypadłość kobiet. Zwykle wiąże się z aktywnością seksualną lub okresem menopauzalnym. Mężczyźni – dzięki dłuższej cewce moczowej — chorują rzadko i zwykle dopiero po 60. roku życia.

Do najpopularniejszych objawów zapalenia należą częste i bolesne oddawanie moczu. Gdy dołączą do nich gorączka i nudności, to znak, że mogło dojść do ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek. Wtedy konieczna jest natychmiastowa wizyta u lekarza.

By zminimalizować szansę na zachorowanie, należy nie dopuszczać do przepełnienia pęcherza, przyjmować dużo płynów, a zaraz po stosunku skorzystać z toalety.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby 5-latek z Polski podbija świat mody! 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Czego nie wiesz na temat... BIELIZNY? Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych