Najczęściej chorują młode aktywne seksualnie kobiety. Jak sobie pomóc?

Zapalenie pęcherza objawia się częstym i bolesnym oddawaniem moczu. Gorączka i nudności sugerują odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Zapalenie pęcherza to częsta przypadłość kobiet. Zwykle wiąże się z aktywnością seksualną lub okresem menopauzalnym. Mężczyźni – dzięki dłuższej cewce moczowej — chorują rzadko i zwykle dopiero po 60. roku życia.

Do najpopularniejszych objawów zapalenia należą częste i bolesne oddawanie moczu. Gdy dołączą do nich gorączka i nudności, to znak, że mogło dojść do ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek. Wtedy konieczna jest natychmiastowa wizyta u lekarza.

By zminimalizować szansę na zachorowanie, należy nie dopuszczać do przepełnienia pęcherza, przyjmować dużo płynów, a zaraz po stosunku skorzystać z toalety.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę...