BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum.

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum. Dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna tłumaczy, że wprawdzie naukowcy stworzyli mapę całego mózgu, ale przypomina ona mapę świata sprzed 250 lat. Prowadzone przez nich badania mają na celu odkrycie metod "naprawiania" mózgu w przypadku depresji czy zaburzeń motorycznych. Jego zdaniem jeszcze w XXI wieku będziemy potrafili nie tylko wyleczyć epilepsję, ale nawet przywracać wzrok niewidomym czy zdolność ruchu sparaliżowanym.

Pionier w dziedzinie głębokiej stymulacji mózgu, prof. Alim-Louis Benabid z Joseph Fourier University Grenoble, opracował metodę pobudzania lub uspokajania mózgu. Pomaga to przywrócić jego prawidłową pracę przy niekontrolowanych tikach czy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Celem badaczy jest m.in. spowolnienie rozwoju choroby Parkinsona.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu