BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum.

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum. Dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna tłumaczy, że wprawdzie naukowcy stworzyli mapę całego mózgu, ale przypomina ona mapę świata sprzed 250 lat. Prowadzone przez nich badania mają na celu odkrycie metod "naprawiania" mózgu w przypadku depresji czy zaburzeń motorycznych. Jego zdaniem jeszcze w XXI wieku będziemy potrafili nie tylko wyleczyć epilepsję, ale nawet przywracać wzrok niewidomym czy zdolność ruchu sparaliżowanym.

Pionier w dziedzinie głębokiej stymulacji mózgu, prof. Alim-Louis Benabid z Joseph Fourier University Grenoble, opracował metodę pobudzania lub uspokajania mózgu. Pomaga to przywrócić jego prawidłową pracę przy niekontrolowanych tikach czy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Celem badaczy jest m.in. spowolnienie rozwoju choroby Parkinsona.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni