BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum.

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum. Dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna tłumaczy, że wprawdzie naukowcy stworzyli mapę całego mózgu, ale przypomina ona mapę świata sprzed 250 lat. Prowadzone przez nich badania mają na celu odkrycie metod "naprawiania" mózgu w przypadku depresji czy zaburzeń motorycznych. Jego zdaniem jeszcze w XXI wieku będziemy potrafili nie tylko wyleczyć epilepsję, ale nawet przywracać wzrok niewidomym czy zdolność ruchu sparaliżowanym.

Pionier w dziedzinie głębokiej stymulacji mózgu, prof. Alim-Louis Benabid z Joseph Fourier University Grenoble, opracował metodę pobudzania lub uspokajania mózgu. Pomaga to przywrócić jego prawidłową pracę przy niekontrolowanych tikach czy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Celem badaczy jest m.in. spowolnienie rozwoju choroby Parkinsona.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL!