BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum.

Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum. Dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna tłumaczy, że wprawdzie naukowcy stworzyli mapę całego mózgu, ale przypomina ona mapę świata sprzed 250 lat. Prowadzone przez nich badania mają na celu odkrycie metod "naprawiania" mózgu w przypadku depresji czy zaburzeń motorycznych. Jego zdaniem jeszcze w XXI wieku będziemy potrafili nie tylko wyleczyć epilepsję, ale nawet przywracać wzrok niewidomym czy zdolność ruchu sparaliżowanym.

Pionier w dziedzinie głębokiej stymulacji mózgu, prof. Alim-Louis Benabid z Joseph Fourier University Grenoble, opracował metodę pobudzania lub uspokajania mózgu. Pomaga to przywrócić jego prawidłową pracę przy niekontrolowanych tikach czy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Celem badaczy jest m.in. spowolnienie rozwoju choroby Parkinsona.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować? Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów?