Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM

Nieprawdą jest, że skóra tłusta nie potrzebuje nawilżenia.

Wybór dobrego kremu to niełatwe zadanie. Nie zawsze rady koleżanki będą pomocne, ponieważ różne typy urody i cery potrzebują innej pielęgnacji. Jest jednak kilka zasad, o których powinna pamiętać każda kobieta.

Po pierwsze powinnyśmy mieć dwa kremy: jeden na noc, drugi na dzień.  Oczywiście ten pierwszy w swoim składzie powinien mieć filtry. Czy jest to filtr 15, czy 20, nie ma wielkiego znaczenia. Nieprawdą jest, że skóra tłusta nie potrzebuje nawilżenia.

Produkt nawilżający będzie powodował, że zmniejszy się utrata wody.  Skóra będzie się mniej wysuszała i przez to też paradoksalnie będzie produkowała mniej łoju – tłumaczy dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról!