Najczęstsze błędy w pielęgnacji cery
DAMIESA • dawno temuCzasami nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji niewłaściwej pielęgnacji skóry, jednak za niepozorne grzeszki na niej popełnione, musimy niestety często ponieść pokutę w postaci problemów z cerą. Przedstawiamy najczęstsze z nich.
Niewystarczająca ilość snu
Optymalny czas snu to ok. 8 godzin. Jeśli z jakiś powodów odmawiamy sobie tego relaksu, możemy spodziewać się prędzej, czy później urodowych niedoskonałości takich jak: poszarzała cera pozbawiona zdrowego kolorytu, sińce/worki pod oczami, czy nawet zmarszczki. Skóra tak jak nasz organizm potrzebuje regeneracji. Warto zatem zaopatrzyć się w dobry krem nawilżająco-odżywczy, który przyniesie jej ukojenie podczas snu.
Zły dobór kremu
Jeśli nie wiemy jaki jest nasz typ cery, warto poradzić się dermatologa lub kosmetyczki, bo niewłaściwa pielęgnacja skóry kremem, który nie nadaje się do naszych potrzeb, to potężna zbrodnia, która rzutuje tylko późniejszymi problemami ze skórą.
Niestosowanie kremów z filtrem
Kremy do twarzy zarówno zimą jak i latem powinny być zaopatrzone w filtr SPF 30, bo tylko on skutecznie chroni przed szkodliwymi skutkami promieniowania słonecznego.
Chodzenie spać w makijażu
Pozostawione na skórze resztki makijażu, lub co gorsza pełen make up (kiedy np. wracamy późno do domu po nocnym balowaniu), to urodowy grzech numer jeden i skóra w niedalekim czasie (jeśli nie następnego ranka) przypomni o sobie w postaci uczucia ściągnięcia, wyprysków i pozatykanych porów. W najgorszym wypadku możemy też spodziewać się uczulenia. Zanieczyszczenia pozostawione na skórze utrudniają jej oddychanie, zatykają pory i są świetną pożywką dla bakterii, które korzystając z naszego lenistwa szybko przystąpią do działania. Pamiętajmy zatem o demakijażu!
Zby częste peelingi
Podrażniają skórę. Racją, naskórek trzeba złuszczać, ale róbmy to 2–3 razy w tygodniu i co ważne: unikajmy obszaru wokół oczu. Zbyt intensywne peelingi bowiem mogą prowadzić do przesuszenia cery i pojawienia się zmarszczek.
Wypijanie zbyt małych ilości wody w ciągu dnia
Podstawą nawilżenia skóry, a tym samym walki z procesami starzenia jest wypijanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Kremy, kapsułki, czy zabiegi nawilżające nie równają się z najprostszym sposobem i najskuteczniejszym, jeśli chcemy mieć dobrze nawodnioną cerę, czyli dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów. Bez tego ani rusz!
Jeśli w powyższych przykładach znalazłaś choć jeden urodowy „faux paux”, który stosowałaś na własnej skórze, wyeliminuj go jak najprędzej. Lepiej późno niż wcale!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze