Najczęstsze błędy w pielęgnacji paznokci - sprawdź, jak ich uniknąć

10. Problem z trwałością manicure’uProces zdobienia paznokci przy użyciu lakieru może trwać nawet kilkanaście minut. Niestety wystarczy sekunda, aby niweczyć uzyskane rezultaty końcowe. Wtedy niestety konieczne jest ponowne wykonanie manicure’u. Dowiedz się, w jaki sposób uniknąć podstawowych błędów w pielęgnacji paznokci.
Zdjęcie paznokci / Shutterstock

10. Problem z trwałością manicure’u
Proces zdobienia paznokci przy użyciu lakieru może trwać nawet kilkanaście minut. Niestety wystarczy sekunda, aby niweczyć uzyskane rezultaty końcowe. Wtedy niestety konieczne jest ponowne wykonanie manicure’u. Dowiedz się, w jaki sposób uniknąć podstawowych błędów w pielęgnacji paznokci.

9. Gorąca kąpiel po pomalowaniu paznokciBezpośrednio po pomalowaniu paznokci lakierem oraz utwardzaczem powinnaś odczekać co najmniej godzinę czasu przed kąpielą. W przeciwnym razie zmniejszysz jego trwałość, a wtedy może dojść do jego odpryskiwania już następnego dnia.
Zdjęcie autorstwa Victoria Winters / CC BY

9. Gorąca kąpiel po pomalowaniu paznokci
Bezpośrednio po pomalowaniu paznokci lakierem oraz utwardzaczem powinnaś odczekać co najmniej godzinę czasu przed kąpielą. W przeciwnym razie zmniejszysz jego trwałość, a wtedy może dojść do jego odpryskiwania już następnego dnia.

8. Kładziesz się do łóżka po pomalowaniu paznokciMoże ci się wydawać, że po upływie 30 minut lakier nałożony na płytkę paznokci całkowicie zastygł. Niestety potrzebuje on zdecydowanie więcej czasu do wyschnięcia. Jeżeli w przeciągu tak krótkiego czasu od momentu pomalowania paznokci położysz się do łóżka to rano najprawdopodobniej dostrzeżesz na ich powierzchni nieestetyczne odbicie pościeli.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Kładziesz się do łóżka po pomalowaniu paznokci
Może ci się wydawać, że po upływie 30 minut lakier nałożony na płytkę paznokci całkowicie zastygł. Niestety potrzebuje on zdecydowanie więcej czasu do wyschnięcia. Jeżeli w przeciągu tak krótkiego czasu od momentu pomalowania paznokci położysz się do łóżka to rano najprawdopodobniej dostrzeżesz na ich powierzchni nieestetyczne odbicie pościeli.

7. Rezygnujesz z zastosowania utwardzaczaUtwardzacz sprawia, że obecne pod nim warstwy lakieru szybciej wysychają. Poza tym, zabezpiecza on lakier przed odpryskiwaniem, a tym samym znacząco przedłuża jego trwałość.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

7. Rezygnujesz z zastosowania utwardzacza
Utwardzacz sprawia, że obecne pod nim warstwy lakieru szybciej wysychają. Poza tym, zabezpiecza on lakier przed odpryskiwaniem, a tym samym znacząco przedłuża jego trwałość.

6. Rezygnujesz z bazy pod lakierBaza pod lakier wyrównuje powierzchnię paznokcia i ułatwia późniejsze rozprowadzanie kolorowego lakieru. Poza tym, zabezpiecza ona naturalną płytkę przed nieestetycznym zabarwieniem i zżółknięciem wynikającym z częstego stosowania ciemnego lakieru do paznokci.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Rezygnujesz z bazy pod lakier
Baza pod lakier wyrównuje powierzchnię paznokcia i ułatwia późniejsze rozprowadzanie kolorowego lakieru. Poza tym, zabezpiecza ona naturalną płytkę przed nieestetycznym zabarwieniem i zżółknięciem wynikającym z częstego stosowania ciemnego lakieru do paznokci.

5. Stosujesz zbyt wiele warstw lakieruW celu uzyskania pełnego pokrycia naturalnej płytki paznokcia kolorowym lakierem wystarczy nałożyć zaledwie dwie jego warstwy na jej powierzchnię. Niestety każda kolejna wydłuży czas wysychania lakieru, a tym samym zmniejszy jego trwałość.
Zdjęcie autorstwa Luigi Barone / CC BY

5. Stosujesz zbyt wiele warstw lakieru
W celu uzyskania pełnego pokrycia naturalnej płytki paznokcia kolorowym lakierem wystarczy nałożyć zaledwie dwie jego warstwy na jej powierzchnię. Niestety każda kolejna wydłuży czas wysychania lakieru, a tym samym zmniejszy jego trwałość.

4. Zbyt szybko malujesz paznokciePostaraj się odczekać ok. 5minut przed nałożeniem drugiej warstwy lakieru na powierzchnię paznokci. Dzięki temu znacząco przyśpieszysz jego wysychanie i zwiększysz jego trwałość na uszkodzenia bezpośrednio po pomalowaniu paznokci.
Zdjęcie autorstwa 181381 / CC BY

4. Zbyt szybko malujesz paznokcie
Postaraj się odczekać ok. 5minut przed nałożeniem drugiej warstwy lakieru na powierzchnię paznokci. Dzięki temu znacząco przyśpieszysz jego wysychanie i zwiększysz jego trwałość na uszkodzenia bezpośrednio po pomalowaniu paznokci.

3. Nie odtłuściłaś paznokciLakier zdecydowanie dłużej będzie się trzymać na twoich paznokciach, jeżeli przed jego aplikacją dobrze odtłuścisz płytkę przy użyciu zmywacza do paznokci. W przeciwnym razie możesz się spodziewać, że lakier zacznie odpryskiwać już następnego dnia.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

3. Nie odtłuściłaś paznokci
Lakier zdecydowanie dłużej będzie się trzymać na twoich paznokciach, jeżeli przed jego aplikacją dobrze odtłuścisz płytkę przy użyciu zmywacza do paznokci. W przeciwnym razie możesz się spodziewać, że lakier zacznie odpryskiwać już następnego dnia.

2. Malujesz paznokcie starym lakieremStary i gęsty lakier nie tylko źle się rozprowadza na powierzchni paznokci, ale również szybko odpryskuje. Wyrzuć swój lakier w momencie, gdy jego konsystencja zgęstnieje na tyle, by znacząco utrudnić malowanie paznokci. Najlepiej zrobić to po upływie 1-1,5 miesiąca od momentu otwarcia szklanej buteleczki.
Zdjęcie autorstwa kropekk_pl / CC BY

2. Malujesz paznokcie starym lakierem
Stary i gęsty lakier nie tylko źle się rozprowadza na powierzchni paznokci, ale również szybko odpryskuje. Wyrzuć swój lakier w momencie, gdy jego konsystencja zgęstnieje na tyle, by znacząco utrudnić malowanie paznokci. Najlepiej zrobić to po upływie 1-1,5 miesiąca od momentu otwarcia szklanej buteleczki.

1. Używasz zmywacz z acetonemAceton zawarty w zmywaczu niekorzystnie wpływa na płytkę paznokcia oraz skórki go okalające. Stają się one suche i podatne na zadzieranie. Z kolei paznokcie pod jego wpływem robią się bardziej kruche i delikatne. Zdecydowanie lepiej na co dzień stosować zmywacz bezacetonowy.
Zdjęcie autorstwa Kaushik Narasimhan / CC BY

1. Używasz zmywacz z acetonem
Aceton zawarty w zmywaczu niekorzystnie wpływa na płytkę paznokcia oraz skórki go okalające. Stają się one suche i podatne na zadzieranie. Z kolei paznokcie pod jego wpływem robią się bardziej kruche i delikatne. Zdecydowanie lepiej na co dzień stosować zmywacz bezacetonowy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Pięć produktów kosmetycznych, które zmienią twoje życie! Zapomnij o zmarszczkach mimicznych Makijaż na wiosnę Jak wybrać najlepszy zabieg dla siebie? Makijaż dzienny Smokey eyes Wrastające włoski po depilacji - jak się ich pozbyć? Sposób na spuchnięte nogi Ćwicz brzuszki z króliczkiem Playboya 4 kłamstwa, które usłyszysz od swojego fryzjera Jędrna skóra po odchudzaniu - jak osiągnąć taki efekt? Jak dbać o włosy zniszczone?

Popularne w tym tygodniu:

Tatuaż na plecach – minimalistyczny wzór czy szczegółowa ornamentyka? Co powinny zawierać tabletki na włosy? Skład i zalety preparatów na włosy Jak malować brwi pomadą lub kredką? Urodowe triki na pięknie podkreślony łuk brwiowy Sposoby na ładne paznokcie. Prosta pielęgnacja i domowe patenty na paznokcie Czy farbowanie włosów w ciąży jest szkodliwe? Ogólne zasady dotyczące bezpiecznej koloryzacji Halka pod sukienkę i pod spódnicę. Kiedy warto ją założyć? Tatuaż na palcu – wszystko, co powinnaś wiedzieć oraz inspirujące wzory Podstawowy manicure hybrydowy krok po kroku. Jak zrobić hybrydę na paznokciach? Skuteczność pasty do zębów bez fluoru. Jak działa i którą wybrać? Stanik koronkowy z fiszbinami czy bez? Do czego nosić biustonosz z koronką? Jakie kolczyki ślubne dobrać? Poznaj najważniejsze kryterium wyboru biżuterii Mezoterapia niejedno ma imię