Jak wzmocnić swoje paznokcie?

10. Nawilżanie paznokciAby nawilżyć paznokcie, należy wmasowywać małą ilość wazeliny w skórki i otaczającą skórę co wieczór przed pójściem spać. Jeśli nie przepadasz za wazeliną, używaj oleju rycynowego zawierającego dużo witaminy E, która ma cudowny wpływ na skórki paznokci. W tej roli sprawdza się też oliwa z oliwek – nawilża i wzmacnia paznokcie.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

10. Nawilżanie paznokci
Aby nawilżyć paznokcie, należy wmasowywać małą ilość wazeliny w skórki i otaczającą skórę co wieczór przed pójściem spać. Jeśli nie przepadasz za wazeliną, używaj oleju rycynowego zawierającego dużo witaminy E, która ma cudowny wpływ na skórki paznokci. W tej roli sprawdza się też oliwa z oliwek – nawilża i wzmacnia paznokcie.

9. Używaj rękawicKiedy zmywasz naczynia lub sprzątasz – używaj gumowych rękawic. Większość prac domowych wyniszcza paznokcie. Aby chronić je przed szkodliwym wpływem środków czystości, stosuj rękawice, a przed ich założeniem nakładaj na dłonie krem nawilżający do rąk.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

9. Używaj rękawic
Kiedy zmywasz naczynia lub sprzątasz – używaj gumowych rękawic. Większość prac domowych wyniszcza paznokcie. Aby chronić je przed szkodliwym wpływem środków czystości, stosuj rękawice, a przed ich założeniem nakładaj na dłonie krem nawilżający do rąk.

8. Unikaj wrastających paznokciPrzycinaj paznokcie na prosto, aby uniknąć wrastających paznokci. Taka praktyka jest szczególnie ważna, jeśli masz cukrzycę.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

8. Unikaj wrastających paznokci
Przycinaj paznokcie na prosto, aby uniknąć wrastających paznokci. Taka praktyka jest szczególnie ważna, jeśli masz cukrzycę.

7. Mycie i suszenieSusz dłonie przez 2 minuty po zmywaniu naczyń, braniu prysznica czy kąpieli. Susz także palce stóp po prysznicu lub pływaniu. Pozostawienie wilgoci na palcach może zwiększać ryzyko grzybicy.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

7. Mycie i suszenie
Susz dłonie przez 2 minuty po zmywaniu naczyń, braniu prysznica czy kąpieli. Susz także palce stóp po prysznicu lub pływaniu. Pozostawienie wilgoci na palcach może zwiększać ryzyko grzybicy.

6. Suche obuwieWietrz buty – a najlepiej używaj dwóch par, tak aby jedną zamieniać na drugą w celu uniknięcia wkładania stóp do wilgotnych, spoconych butów. Wilgoć w obuwiu może również prowadzić do rozwinięcia się grzybicy.
Zdjęcie butów / Shutterstock

6. Suche obuwie
Wietrz buty – a najlepiej używaj dwóch par, tak aby jedną zamieniać na drugą w celu uniknięcia wkładania stóp do wilgotnych, spoconych butów. Wilgoć w obuwiu może również prowadzić do rozwinięcia się grzybicy.

5. Bawełna na 100%Noś skarpetki bawełniane, gdyż najlepiej pochłaniają wilgoć, co zapobiega grzybicy.
Zdjęcie skarpetek / Shutterstock

5. Bawełna na 100%
Noś skarpetki bawełniane, gdyż najlepiej pochłaniają wilgoć, co zapobiega grzybicy.

4. Odpowiednia dietaSzklanka mleka i jajko gotowane na twardo powinny znaleźć się w twojej diecie, aby paznokcie były piękne. Produkty te są bogate w cynk i pomogą paznokciom, zwłaszcza jeżeli masz problem z pojawiającymi się na nich białymi plamkami, co może oznaczać zbyt małe spożycie cynku.
Zdjęcie autorstwa Kaz / CC BY

4. Odpowiednia dieta
Szklanka mleka i jajko gotowane na twardo powinny znaleźć się w twojej diecie, aby paznokcie były piękne. Produkty te są bogate w cynk i pomogą paznokciom, zwłaszcza jeżeli masz problem z pojawiającymi się na nich białymi plamkami, co może oznaczać zbyt małe spożycie cynku.

3. PiłowaniePiłuj dokładnie paznokcie, aby były one mocne. Najlepiej rób to w jednym kierunku zamiast tam i z powrotem. Pamiętaj też, aby nigdy nie piłować paznokci zaraz po wyjściu z kąpieli – mokre paznokcie mają tendencję do łamania się.
Zdjęcie paznokci / Shutterstock

3. Piłowanie
Piłuj dokładnie paznokcie, aby były one mocne. Najlepiej rób to w jednym kierunku zamiast tam i z powrotem. Pamiętaj też, aby nigdy nie piłować paznokci zaraz po wyjściu z kąpieli – mokre paznokcie mają tendencję do łamania się.

2. Stymulacja wzrostu paznokciMasaż paznokci sprawia, że są one błyszczące i mocne. Polerowanie paznokci wspomaga krążenie w paznokciu, co stymuluje jego wzrost.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

2. Stymulacja wzrostu paznokci
Masaż paznokci sprawia, że są one błyszczące i mocne. Polerowanie paznokci wspomaga krążenie w paznokciu, co stymuluje jego wzrost.

1. Starannie dobieraj produkty do paznokciUnikaj zmywaczy do paznokci z acetonem lub formaldehydem, gdyż wysuszają one paznokcie. Zamiast tego wybieraj zmywacze na bazie octanu.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

1. Starannie dobieraj produkty do paznokci
Unikaj zmywaczy do paznokci z acetonem lub formaldehydem, gdyż wysuszają one paznokcie. Zamiast tego wybieraj zmywacze na bazie octanu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Jesienią zadbaj o skórę Uwodzicielski Oryginał BodyBoom w specjalnej odsłonie! ISSA 2 - szczoteczka szyta na miarę XXI wieku Żel na zmęczone i spuchnięte nogi Jak używać zalotki? Tonik najlepszy dla ciebie Dieta jogurtowa Grzechy główne manikiuru hybrydowego Morskie cienie - Giorgio Armani Ćwiczenia po porodzie Dary Ziemi to największy skarb, jaki natura daje..w kosmetykach! Czym pachną wakacje? Które kategorie rządzą? Kwiatowa, drzewna czy orientalna?