Olejowanie włosów – kilka kroków do uzyskania blasku
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuOlejowanie włosów to łatwy zabieg, który można wykonać w zaciszu własnej łazienki. Coraz częściej i chętniej kobiety sięgają po takie rozwiązanie, aby uzyskać błyszczące oraz zdrowe włosy. Jeśli olejowanie włosów jest wykonywane regularnie oraz za pomocą odpowiednich produktów, bardzo szybko można uzyskać fenomenalne efekty.
Olejowanie włosów zapewni dogłębne odżywianie i nawilżenie. Widoczne są nie tylko korzyści pielęgnacyjne, ale i zewnętrzne: gołym okiem można dostrzec blask i gładkość włosów. Olejowanie bardzo dobrze się sprawdzi u kobiet posiadających włosy wysokoporowate. Jak w takim razie rozpocząć zabieg?
Olejowanie włosów – jak przeprowadzić zabieg?
Istnieją dwa skuteczne sposoby olejowania włosów:
— nakładanie oleju na całą długość włosów
— olejowanie wyłączenie końcówek włosów.
Olejowanie włosów można przeprowadzić na sucho lub na mokro. Przy pierwszym sposobie trzeba spryskać włosy hydrolatem, np. wodą różaną. Jednak to drugi sposób jest najpowszechniej stosowany przez miłośniczki olejowania.
Krótki instruktaż standardowego olejowania włosów:
— olejki należy nakładać zawsze na czyste i rozczesane włosy – pamiętaj, że nie mogą być przedtem stosowane inne kosmetyki
— gdy olejki już są na włosach, owiń głowę folią albo ciepłym ręcznikiem
— trzymaj olejki na włosach minimum 40 minut (w niektórych przypadkach potrzebne będą nawet 3 godziny)
— po zdjęciu ręcznika dokładnie umyj włosy, zazwyczaj potrzeba do tego dwukrotnego mycia
— aby olejowanie przyniosło pożądany efekt, najlepiej wykonywać zabieg przynajmniej raz w tygodniu.
Olejek do włosów – jaki wybrać?
Przeprowadzenie skutecznego olejowania włosów zależy od rodzaju użytego olejku. Do włosów zdrowych, w naturalnym kolorze, wystarczy olejek kokosowy lub słonecznikowy. Innym wariantem może być także olejek lniany lub rycynowy. W przypadku olejowania włosów niskoporowatych, wchłanianie produktu może się wydłużyć.
W przypadku olejowania włosów średnioporowatych zaleca się olejek jojoba albo olejek z kiełków pszenicy. Jeśli efekt nas nie zadowala, można opcjonalnie skorzystać z oleju rzepakowego lub arganowego.
Sytuacja z włosami wysokoporowatymi wygląda nieco inaczej. Ze względu na to, że są najbardziej podatnym typem włosów na zniszczenie, trzeba stosować specjalnych olejków. Przy olejowaniu takich włosów należy wziąć pod uwagę olejek z wiesiołka, olejek z orzechów włoskich albo olejek z pestek winogron. Wysokoporowate włosy bardzo szybko wchłaniają składniki odżywcze i czas zabiegu powinien trwać minimum 15 minut.
Jak olejować włosy przetłuszczające się?
Posiadaczki włosów z tendencją do przetłuszczania nie muszą się martwić, ponieważ i w tym przypadku można zastosować olejowanie. Wystarczy, że zostanie ono przeprowadzone olejkiem z łopianu. Zabieg rozpoczynamy od nałożenia olejku na czyste i suche włosy (ale nie na przetłuszczone), w przeciwnym wypadku zaczną wypadać. Olejowanie przetłuszczających się włosów musi zacząć się od nasady, dzięki temu z czasem zostanie zniwelowany proces nadmiernego wydzielania sebum. Po zabiegu trzeba bardzo dokładnie umyć włosy.
Olejowanie włosów – efekty regularnego stosowania
Olejowanie włosów wymaga konsekwencji oraz regularności. Trzeba liczyć się z tym, że dopiero po kilku takich zabiegach będą zauważalne pierwsze efekty. Jeśli zależy Ci na gładkich i zadbanych włosach, musisz uzbroić się w cierpliwość. Gdy wytrwasz, zyskasz wiele korzyści:
— włosy przestaną wypadać
— cebulki znacznie się wzmocnią, a włosy będą szybciej rosły
— zostanie uregulowany proces nadmiernego wydzielania łojotoku
— włosy będą bardziej uelastycznione i wygładzone
— końcówki przestaną się łamać
— koniec z poplątanymi włosami podczas rozczesywania
— nawilżone i odżywione włosy.
Olejowanie włosów na pewno przyniesie mnóstwo korzyści niezależnie od rodzaju włosów. Oczywiście, wszystko zależy od doboru odpowiedniego olejku.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze