JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej

Poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg.

Aż 40 proc. z nas wybiera go jako codzienny środek transportu. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa forma aktywności fizycznej, która poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg. Wymaga jednak odpowiedniej rozgrzewki, dzięki której unikniemy kontuzji.

Przed ruszeniem w drogę niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka: parę skłonów, przysiadów, gimnastyka ramion. Bez tego mięśnie i stawy narażone są na urazy – przypomina dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska z Centrum Medycznego MML.

Bardzo ważna jest także pozycja jazdy, szczególnie w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Wyregulowanie wysokości kierownicy pozwoli utrzymywać plecy wyprostowane.

Przeciwwskazaniami w jeździe są niektóre choroby stawów i kręgosłupa, a także duże wady wzroku i ciąża.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory DONALD TUSK w X Faktorze! SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy? Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu