JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej

Poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg.

Aż 40 proc. z nas wybiera go jako codzienny środek transportu. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa forma aktywności fizycznej, która poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg. Wymaga jednak odpowiedniej rozgrzewki, dzięki której unikniemy kontuzji.

Przed ruszeniem w drogę niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka: parę skłonów, przysiadów, gimnastyka ramion. Bez tego mięśnie i stawy narażone są na urazy – przypomina dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska z Centrum Medycznego MML.

Bardzo ważna jest także pozycja jazdy, szczególnie w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Wyregulowanie wysokości kierownicy pozwoli utrzymywać plecy wyprostowane.

Przeciwwskazaniami w jeździe są niektóre choroby stawów i kręgosłupa, a także duże wady wzroku i ciąża.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL! Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę