JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej

Poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg.

Aż 40 proc. z nas wybiera go jako codzienny środek transportu. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa forma aktywności fizycznej, która poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg. Wymaga jednak odpowiedniej rozgrzewki, dzięki której unikniemy kontuzji.

Przed ruszeniem w drogę niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka: parę skłonów, przysiadów, gimnastyka ramion. Bez tego mięśnie i stawy narażone są na urazy – przypomina dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska z Centrum Medycznego MML.

Bardzo ważna jest także pozycja jazdy, szczególnie w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Wyregulowanie wysokości kierownicy pozwoli utrzymywać plecy wyprostowane.

Przeciwwskazaniami w jeździe są niektóre choroby stawów i kręgosłupa, a także duże wady wzroku i ciąża.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? WALKA Dody i Agnieszki Szulim w parodii Majewskiego! ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja"