JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej

Poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg.

Aż 40 proc. z nas wybiera go jako codzienny środek transportu. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa forma aktywności fizycznej, która poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg. Wymaga jednak odpowiedniej rozgrzewki, dzięki której unikniemy kontuzji.

Przed ruszeniem w drogę niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka: parę skłonów, przysiadów, gimnastyka ramion. Bez tego mięśnie i stawy narażone są na urazy – przypomina dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska z Centrum Medycznego MML.

Bardzo ważna jest także pozycja jazdy, szczególnie w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Wyregulowanie wysokości kierownicy pozwoli utrzymywać plecy wyprostowane.

Przeciwwskazaniami w jeździe są niektóre choroby stawów i kręgosłupa, a także duże wady wzroku i ciąża.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat