JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej

Poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg.

Aż 40 proc. z nas wybiera go jako codzienny środek transportu. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa forma aktywności fizycznej, która poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg. Wymaga jednak odpowiedniej rozgrzewki, dzięki której unikniemy kontuzji.

Przed ruszeniem w drogę niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka: parę skłonów, przysiadów, gimnastyka ramion. Bez tego mięśnie i stawy narażone są na urazy – przypomina dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska z Centrum Medycznego MML.

Bardzo ważna jest także pozycja jazdy, szczególnie w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Wyregulowanie wysokości kierownicy pozwoli utrzymywać plecy wyprostowane.

Przeciwwskazaniami w jeździe są niektóre choroby stawów i kręgosłupa, a także duże wady wzroku i ciąża.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku?