JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej

Poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg.

Aż 40 proc. z nas wybiera go jako codzienny środek transportu. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa forma aktywności fizycznej, która poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg. Wymaga jednak odpowiedniej rozgrzewki, dzięki której unikniemy kontuzji.

Przed ruszeniem w drogę niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka: parę skłonów, przysiadów, gimnastyka ramion. Bez tego mięśnie i stawy narażone są na urazy – przypomina dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska z Centrum Medycznego MML.

Bardzo ważna jest także pozycja jazdy, szczególnie w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Wyregulowanie wysokości kierownicy pozwoli utrzymywać plecy wyprostowane.

Przeciwwskazaniami w jeździe są niektóre choroby stawów i kręgosłupa, a także duże wady wzroku i ciąża.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Reakcje ZNANYCH MUZYKÓW na "50 Twarzy Greya"