JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej

Poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg.

Aż 40 proc. z nas wybiera go jako codzienny środek transportu. Jazda na rowerze to niezwykle zdrowa forma aktywności fizycznej, która poprawia ukrwienie, zmniejsza ryzyko powstawania żylaków i zapobiega nadciśnieniu. Rozwija też mięśnie pleców, brzucha i nóg. Wymaga jednak odpowiedniej rozgrzewki, dzięki której unikniemy kontuzji.

Przed ruszeniem w drogę niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka: parę skłonów, przysiadów, gimnastyka ramion. Bez tego mięśnie i stawy narażone są na urazy – przypomina dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska z Centrum Medycznego MML.

Bardzo ważna jest także pozycja jazdy, szczególnie w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Wyregulowanie wysokości kierownicy pozwoli utrzymywać plecy wyprostowane.

Przeciwwskazaniami w jeździe są niektóre choroby stawów i kręgosłupa, a także duże wady wzroku i ciąża.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki"