Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby

Zakrzepica występuje przeważnie na początku stosowania antykoncepcji i jest trudna do zdiagnozowania.

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej wiąże się z poważnym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy. Dotyczy to zarówno tabletek starszej generacji, jak i tych nowoczesnych, przy czym ryzyko zachorowania wraz z unowocześnieniem receptury tabletek zwiększyło się z 1,5 pacjentki na 10 tysięcy do 2,5.

Zakrzepica występuje przeważnie na początku stosowania antykoncepcji i jest trudna do zdiagnozowania. Dlatego lekarze zalecają regularne badania w pierwszym roku stosowania metody hormonalnej.

Źródło: TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA