Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby

Zakrzepica występuje przeważnie na początku stosowania antykoncepcji i jest trudna do zdiagnozowania.

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej wiąże się z poważnym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy. Dotyczy to zarówno tabletek starszej generacji, jak i tych nowoczesnych, przy czym ryzyko zachorowania wraz z unowocześnieniem receptury tabletek zwiększyło się z 1,5 pacjentki na 10 tysięcy do 2,5.

Zakrzepica występuje przeważnie na początku stosowania antykoncepcji i jest trudna do zdiagnozowania. Dlatego lekarze zalecają regularne badania w pierwszym roku stosowania metody hormonalnej.

Źródło: TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D Nigdy nie wchodź do wody bez rozgrzewki Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH