Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby

Zakrzepica występuje przeważnie na początku stosowania antykoncepcji i jest trudna do zdiagnozowania.

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej wiąże się z poważnym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy. Dotyczy to zarówno tabletek starszej generacji, jak i tych nowoczesnych, przy czym ryzyko zachorowania wraz z unowocześnieniem receptury tabletek zwiększyło się z 1,5 pacjentki na 10 tysięcy do 2,5.

Zakrzepica występuje przeważnie na początku stosowania antykoncepcji i jest trudna do zdiagnozowania. Dlatego lekarze zalecają regularne badania w pierwszym roku stosowania metody hormonalnej.

Źródło: TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI