Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować?

Zdrowa dieta polega na jedzeniu wszystkich grup produktów

Grupa krwi ma nie tylko wpływ na naszą odporność czy bilans energetyczny, lecz także na przyswajanie pokarmu. Dostosowywanie jedzenia do grupy krwi ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Jeśli nieodpowiednio dobierzemy produkty żywieniowe do grupy krwi, może dochodzić do aglutynacji, czyli sklejania się pewnych komórek, składników i substancji w organizmie. Osobom mającym grupę krwi A poleca się unikanie mięs. Lepsze są dla nich produkty wegetariańskie. Posiłki ludzi z grupą krwi AB powinny obfitować w warzywa i owoce, natomiast zawierać niewielkie ilości czerwonego mięsa i drobiu. To samo tyczy się osób z grupą krwi B. Muszą one uważać dodatkowo na produkty zbożowe. Ich jadłospis powinien opierać się na rybach i produktach mlecznych. Najwięcej mięsa mogą jeść posiadacze grupy krwi 0.

Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta polega na jedzeniu wszystkich grup produktów, a wykluczanie jakiegokolwiek składnika może odbić się na zdrowiu.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!" Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Została striptizerką, bo znudziła ją praca! 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show!