Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować?

Zdrowa dieta polega na jedzeniu wszystkich grup produktów

Grupa krwi ma nie tylko wpływ na naszą odporność czy bilans energetyczny, lecz także na przyswajanie pokarmu. Dostosowywanie jedzenia do grupy krwi ma tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Jeśli nieodpowiednio dobierzemy produkty żywieniowe do grupy krwi, może dochodzić do aglutynacji, czyli sklejania się pewnych komórek, składników i substancji w organizmie. Osobom mającym grupę krwi A poleca się unikanie mięs. Lepsze są dla nich produkty wegetariańskie. Posiłki ludzi z grupą krwi AB powinny obfitować w warzywa i owoce, natomiast zawierać niewielkie ilości czerwonego mięsa i drobiu. To samo tyczy się osób z grupą krwi B. Muszą one uważać dodatkowo na produkty zbożowe. Ich jadłospis powinien opierać się na rybach i produktach mlecznych. Najwięcej mięsa mogą jeść posiadacze grupy krwi 0.

Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta polega na jedzeniu wszystkich grup produktów, a wykluczanie jakiegokolwiek składnika może odbić się na zdrowiu.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników