Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie

Ten proces jest naprawdę zaskakujący!

To jedno z najcieńszych i najbardziej wytrzymałych włókien naturalnych. I druga najpopularniejsza tkanina pochodzenia zwierzęcego obok wełny. Jest wyjątkowo elastyczna i odporna na odkształcenia. Ma również właściwości higroskopijne, dzięki czemu łatwo wchłania wilgość i równie łatwo ją oddaje. Nie wywołuje alergii, chroni przed zimnem i doskonale sprawdza się w upalne dni.

Choć jest jedną z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych tkanin, jej produkcja może budzić u niekórych obrzydzenie. Największą rolę w jej powstaniu odgrywają bowiem larwy jedwabników.

Zobaczcie, jak wygląda proces jej produkcji.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock
 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy