Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie

Ten proces jest naprawdę zaskakujący!

To jedno z najcieńszych i najbardziej wytrzymałych włókien naturalnych. I druga najpopularniejsza tkanina pochodzenia zwierzęcego obok wełny. Jest wyjątkowo elastyczna i odporna na odkształcenia. Ma również właściwości higroskopijne, dzięki czemu łatwo wchłania wilgość i równie łatwo ją oddaje. Nie wywołuje alergii, chroni przed zimnem i doskonale sprawdza się w upalne dni.

Choć jest jedną z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych tkanin, jej produkcja może budzić u niekórych obrzydzenie. Największą rolę w jej powstaniu odgrywają bowiem larwy jedwabników.

Zobaczcie, jak wygląda proces jej produkcji.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock
 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii Prawdziwy rekordzista. Schudł 130 kg w 14 miesięcy! Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon