Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie

Ten proces jest naprawdę zaskakujący!

To jedno z najcieńszych i najbardziej wytrzymałych włókien naturalnych. I druga najpopularniejsza tkanina pochodzenia zwierzęcego obok wełny. Jest wyjątkowo elastyczna i odporna na odkształcenia. Ma również właściwości higroskopijne, dzięki czemu łatwo wchłania wilgość i równie łatwo ją oddaje. Nie wywołuje alergii, chroni przed zimnem i doskonale sprawdza się w upalne dni.

Choć jest jedną z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych tkanin, jej produkcja może budzić u niekórych obrzydzenie. Największą rolę w jej powstaniu odgrywają bowiem larwy jedwabników.

Zobaczcie, jak wygląda proces jej produkcji.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shutterstock
 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn