Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! „Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach? Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA?