Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Jest jedyną Polką w Londyńskim Klubie Milionerów. Zaczynała od zera NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety