Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Staruszkowie udowodnili, że na marzenia nigdy nie jest za późno! Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Chipsy, frytki, burgery. Ulubione fast foody w zdrowszym wydaniu Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś