Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem!