Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama 4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI