Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie