Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie