Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! POLSCY RAPERZY popisują się w sieci. Są wśród nich kobiety Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia