Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT!