Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG