Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę

Zbyt niskie ceny powinny zwrócić szczególną uwagę.

Internet skupia ok. 90 proc. ogłoszeń dotyczących kupna lub wynajmu nieruchomości. Jednak nie gwarantuje, że oferta pochodzi od osoby uczciwej. Dlatego przed jakąkolwiek deklaracją spotkaj się z właścicielem mieszkania, ustal, czy faktycznie jest on osobą, za którą się podaje, i koniecznie obejrzyj lokal osobiście. Nie bój się zadawać różnych pytań. Jeśli oferent udziela wymijających odpowiedzi, to sygnał, że może próbować cię oszukać.

Uważajmy też na zaniżone ceny lokalu:

Są okazje, ale bardzo rzadko i trzeba mieć trochę szczęścia. Zdarza się np., że ludzie wyjeżdżają i poszukują osoby zaufanej, która nie zdewastuje mieszkania. Wolą wtedy wynająć je taniej, ale na dłużej – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty.

Bardzo ważną kwestią jest podpisanie umowy. Zadbaj, żeby została ona sporządzona zgodnie z prawem. Pozwoli to uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów. Przed złożeniem podpisu sprawdź, czy zgadza się ona z tym, o czym była mowa w ogłoszeniu. I pamiętaj: przed podpisaniem umowy nie płać żadnych prowizji ani kosztów wstępnych.

Źródło: Infowire.pl

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu 8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody