Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Nigdy nie wchodź do wody bez rozgrzewki Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Jak ZMIENIĆ imię i nazwisko? Nie zawsze jest to możliwe Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA