Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" BEYONCE reklamuje Brazylię! AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała!