Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL! Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta