Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby