Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Niskokaloryczne, detoksykujące i bogate w substancje odżywcze. Wszystko o popularnych sałatach Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni