Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Krwisty czy dobrze wysmażony? Jak przygotować idealny STEK Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Obawiasz się pryskanych owoców i warzyw? Zobacz, zanim wybierzesz się do sklepu Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS Nastolatka ZABIJA ZWIERZĘTA i chwali się tym na Facebooku Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI