Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców