Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem? Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione