Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz