Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ Choroby mózgu coraz większym problemem. CO TRZECI POLAK zagrożony Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Zwiększają temperaturę mózgu i wpływają na zdrowie. Najmniej szkodliwe są... kuchenki mikrofalowe Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów