Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Nie jedz ich jeszcze przez PONAD MIESIĄC! NOWALIJKI mogą szkodzić zdrowiu Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek