Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią