Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! Idealny trening dla zapracowanych. 4 minuty, 3 razy w tygodniu, a efekt zaskakujący! Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Epidemiolodzy ostrzegają PRZED GRYPĄ wszystkie KOBIETY starające sie o dziecko Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach