Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu

Alkoholizm to także intensywne picie wyłacznie w weekendy.

Uzależnienie od alkoholu może zacząć się niewinnie. Najpierw tracimy kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu oraz pieniędzy, które przeznacza się na ten cel. Potem zaniedbujemy swoje obowiązki oraz najbliższe osoby. W końcu nie wyobrażamy sobie życia bez sięgnięcia po coś mocniejszego. Przy tym nie musimy pić regularnie — uzależnienie może objawiać się wyłącznie intensywnym spożywaniem alkoholu w weekendy.

Każda osoba, która w życiu miała incydent z długotrwałym nadużywaniem alkoholu, pozostanie alkoholikiem do końca życia. Ci, którzy poddali się terapii, muszą wiedzieć, że w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet