Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW

Kobieta nie wie, jak doszło do kradzieży. Sprawę bada policja.

Głośno mówi się o kradzieżach "na wnuczka" czy "na policjanta", ostatnio para, trzydziestokilkuletni mężczyzna i około 10 lat starsza kobieta, postanowiła wypróbować sposób "na urzędnika". Złodzieje zapukali do jednego z domów jednorodzinnych na łódzkim Julianowie i podając się za pracowników urzędu miasta, poprosili właścicielkę, by wpuściła ich do środka. Po wizycie okazało się, że zniknęły dzieła sztuki, będące rodzinnym majątkiem staruszki. Łodzianka nie ma pojęcia, jak doszło do kradzieży.

Sprawę bada policja. Funkcjonariusze ustalili, że pierwszy ze skradzionych obrazów to pastela o wymiarach 94×100 cm w ramie drewnianej szerokiej, przedstawiająca autoportret Teodora Aksentowicza wraz z żoną. Drugi, o wymiarach 53×40cm, to pastela w cienkiej drewnianej ramie, przedstawiająca postać rybaka. Autor pozostaje nieznany. Łączna wartość skradzionych dzieł ma przekraczać 80 tys. złotych.

Źródło: TVN24/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie?