Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW

Kobieta nie wie, jak doszło do kradzieży. Sprawę bada policja.

Głośno mówi się o kradzieżach "na wnuczka" czy "na policjanta", ostatnio para, trzydziestokilkuletni mężczyzna i około 10 lat starsza kobieta, postanowiła wypróbować sposób "na urzędnika". Złodzieje zapukali do jednego z domów jednorodzinnych na łódzkim Julianowie i podając się za pracowników urzędu miasta, poprosili właścicielkę, by wpuściła ich do środka. Po wizycie okazało się, że zniknęły dzieła sztuki, będące rodzinnym majątkiem staruszki. Łodzianka nie ma pojęcia, jak doszło do kradzieży.

Sprawę bada policja. Funkcjonariusze ustalili, że pierwszy ze skradzionych obrazów to pastela o wymiarach 94×100 cm w ramie drewnianej szerokiej, przedstawiająca autoportret Teodora Aksentowicza wraz z żoną. Drugi, o wymiarach 53×40cm, to pastela w cienkiej drewnianej ramie, przedstawiająca postać rybaka. Autor pozostaje nieznany. Łączna wartość skradzionych dzieł ma przekraczać 80 tys. złotych.

Źródło: TVN24/x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha