Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH

Chirurdzy plastyczni podkreślają, że inaczej przeprowadza się leczenie operacyjne w obrębie powiek górnych i dolnych.

Opadające powieki górne i worki pod oczami nie tylko sprawiają, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Mogą także ograniczać pole widzenia. Wczesne efekty starzenia można korygować, wykorzystując różne techniki medycyny estetycznej, np. wstrzykiwanie kwasu hialuronowego czy botoksu.

Specjaliści zalecają jednak, by w przypadku problemów ze wzrokiem rozważyć możliwość korekcji chirurgicznej. Podkreślają jednocześnie, że inaczej przeprowadza się leczenie operacyjne w obrębie powiek górnych i dolnych. Niewłaściwie wykonany zabieg może spowodować niepożądany efekt… zapadniętych gałek ocznych.

W przypadku worków pod oczami musimy nie tylko wyciąć nadmiar skóry, która ulega wiotkości, lecz także usunąć część tego tłuszczu okołogałkowego. Tu trzeba jednak uważać, bo usunięcie zbyt dużej ilości tłuszczu oczywiście zlikwiduje worki, ale spowoduje także zapadnięcie gałek ocznych. Natomiast operacja przede wszystkim musi wpłynąć na polepszenie jakości wizualnej okolicy oka – mówi dr Grażyna Jóźwiak-Zimińska, specjalista chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Plastyka powiek górnych to koszt ok. 6–7 tys. zł, dolnych 7–8 tys. zł. Korekcja powiek nie jest wskazana przy nadczynności tarczycy, chorobie Graves-Basedova, nadciśnieniu tętniczym, chorobach serca, cukrzycy oraz zespole suchych oczu.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Mobbing w pracy to wciąż tabu. Niektórzy nawet nie wiedzą, że są jego ofiarami Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne