Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH

Chirurdzy plastyczni podkreślają, że inaczej przeprowadza się leczenie operacyjne w obrębie powiek górnych i dolnych.

Opadające powieki górne i worki pod oczami nie tylko sprawiają, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Mogą także ograniczać pole widzenia. Wczesne efekty starzenia można korygować, wykorzystując różne techniki medycyny estetycznej, np. wstrzykiwanie kwasu hialuronowego czy botoksu.

Specjaliści zalecają jednak, by w przypadku problemów ze wzrokiem rozważyć możliwość korekcji chirurgicznej. Podkreślają jednocześnie, że inaczej przeprowadza się leczenie operacyjne w obrębie powiek górnych i dolnych. Niewłaściwie wykonany zabieg może spowodować niepożądany efekt… zapadniętych gałek ocznych.

W przypadku worków pod oczami musimy nie tylko wyciąć nadmiar skóry, która ulega wiotkości, lecz także usunąć część tego tłuszczu okołogałkowego. Tu trzeba jednak uważać, bo usunięcie zbyt dużej ilości tłuszczu oczywiście zlikwiduje worki, ale spowoduje także zapadnięcie gałek ocznych. Natomiast operacja przede wszystkim musi wpłynąć na polepszenie jakości wizualnej okolicy oka – mówi dr Grażyna Jóźwiak-Zimińska, specjalista chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Plastyka powiek górnych to koszt ok. 6–7 tys. zł, dolnych 7–8 tys. zł. Korekcja powiek nie jest wskazana przy nadczynności tarczycy, chorobie Graves-Basedova, nadciśnieniu tętniczym, chorobach serca, cukrzycy oraz zespole suchych oczu.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ola Szwed pokazała jak ćwiczy z narzeczonym! DWA MIESIĄCE po porodzie Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp