Sińce pod oczami
BEATKA • dawno temu • 5 komentarzySińce pod oczami są nazywane również workami pod oczami lub cieniami.Cienie pod oczami to drobny mankament, który choć nie groźny, jest niepożądany. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i dlatego wymaga właściwych zabiegów pielęgnacyjnych. Jakie są sposoby na cienie pod oczami? Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwala je zlikwidować. Żeby jednak na trwałe pozbyć się sińców pod oczami, należy poznać przyczyny ich powstawania.
Przyczyny sińców pod oczami
Nasz wygląd w dużej mierze generowany jest przez czynniki genetyczne, a z nimi trudno walczyć. U niektórych osób naczynia krwionośne są tak płytko położone, że barwią skórę pod oczami na siny kolor. Kolejna przyczyna sińców pod oczamito alergie. Osoby zmagające się z dolegliwościami alergicznymi doskonale wiedzą, jak męczące jest łzawienie lub swędzenie oczu. Ten objaw alergii wywołuje natychmiastową reakcję – tarcie dłońmi oczu i ich okolic. Ponieważ naczynka krwionośne są bardzo kruche, mocne pocieranie miejsc pod oczami powoduje, że naczynka ulegają uszkodzeniu. Jeżeli tylko poczujesz swędzenie oczu, zgłoś się do lekarza alergologa. Specjalista zaleci odpowiednie leczenie, które zminimalizuje objawy alergii.
Cienie pod oczami mogą być wynikiem niewłaściwej diety. Niedobory witaminy K i witamin antyoksydacyjnych oraz żelaza są przyczyną pojawienia się nieładnych kolorów pod oczami. Na pojawienie się sińców ma wpływ wiek. Skóra osób starszych traci kolagen, co przyczynia się do spadku jędrności i elastyczności. Poza tym skóra osób starszych jest cieńsza i dlatego też naczynka krwionośne znajdujące się pod nią są bardziej widoczne.
Jeżeli oprócz sińców pod oczami zaobserwujesz zmiany wagi, kołatanie serca lub uderzenia gorąca, być może masz chorą tarczycę. Nadciśnienie również powoduje zasinienie skóry pod oczami. Objawy nadciśnienia to także bóle głowy, kołatanie serca, bezsenność, nadpobudliwość. Sińce pod oczami mogą oznaczać też anemię. Pozostałe objawy anemii to: osłabienie, omdlenia, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, brak apetytu, blada skóra.
Sińce pod oczami mogą być symptomem cukrzycy, chorób serca, chorób nerek, chorób pasożytniczych, zaburzeń hormonalnych.
Sposoby na sińce pod oczami
Pielęgnacja skóry wokół oczu to nie tylko używanie odpowiednich kosmetyków, ale też odpowiedni styl życia. Żeby wyglądać na osobę wypoczętą, należy po prostu wypocząć. Osoby dorosłe powinny spać około 8 godzin. Jakie są właściwości snu? Sen ma same zalety. To właśnie podczas niego organizm ma szansę wypocząć i się zregenerować. Zaniedbywanie snu czy problemy ze snem odbijają się nie tylko na wyglądzie, ale też na zdrowiu. Brak snu powoduje, że cienie pod oczami stają się widoczne, skóra traci kolory i robi się blada.
Żeby zminimalizować cienie pod oczami, warto sięgnąć po kosmetyki. Pomocne będą kremy i żele pod oczy z ekstraktem ze świetlika, arniki, alg, zielonej herbaty oraz z dodatkiem witaminy K i witaminy C. Żele i kremy pod oczy należy trzymać w lodówce. Zimne obkurczają naczynka krwionośne i sińce są mniej widoczne. Jeżeli jesteś zwolenniczką naturalnej pielęgnacji skóry, sięgnij po olejek ze słodkich migdałów. Pomocne będą okłady z zielonej herbaty lub z plasterków ogórka zielonego (ma on właściwości ściągające i wybielające).
Widoczne cienie pod oczami mają osoby, które palą papierosy. Najprostszym rozwiązaniem w tym wypadku jest rzucenie palenia. Zdecydowanie skorzysta na tym nie tylko wygląd, ale też zdrowie.
Ten artykuł ma 5 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze