Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie

Mętne soki to nie tylko bomba witaminowa, ale także źródło błonnika.

Soki mogą zastąpić jedną z pięciu porcji warzyw i owoców, jednak nie wszystkie z nich są zalecane przez dietetyków. Mętne soki mają wyższą wartość odżywczą niż napoje klarowne. Dostarczają nie tylko składników mineralnych czy witamin, ale także błonnika.

Soki bez obaw możemy podawać nawet malutkim dzieciom. Nie należy ich dosładzać, a jedynie – jeśli są za gęste — rozrzedzić je wodą.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę” Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna