Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie

Mętne soki to nie tylko bomba witaminowa, ale także źródło błonnika.

Soki mogą zastąpić jedną z pięciu porcji warzyw i owoców, jednak nie wszystkie z nich są zalecane przez dietetyków. Mętne soki mają wyższą wartość odżywczą niż napoje klarowne. Dostarczają nie tylko składników mineralnych czy witamin, ale także błonnika.

Soki bez obaw możemy podawać nawet malutkim dzieciom. Nie należy ich dosładzać, a jedynie – jeśli są za gęste — rozrzedzić je wodą.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! 81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj