Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci

Chęć posiadania jednego potomka deklaruje zaledwie 5% społeczeństwa, natomiast model rodziny z dwójką lub trójką dzieci aż 91% Polaków uważa za najlepszy.

Chęć posiadania jednego potomka deklaruje zaledwie 5 proc. społeczeństwa, natomiast model rodziny z dwójką lub trójką dzieci aż 91proc. Polaków uważa za najlepszy. Dlaczego więc pary tak rzadko decydują się na ten drugi, wymarzony wariant? Przeszkodą najczęściej jest sytuacja ekonomiczna.

I nie chodzi tu o jednorazową pomoc finansową, jak becikowe, lecz trwałe i długoterminowe rozwiązania. Jako takie Polacy wskazywali zwiększenie zarobków (61 proc.), zagwarantowanie systematycznych dodatków do pensji w przypadku urodzenia każdego kolejnego dziecka (45 proc.), ustabilizowanie sytuacji na rynku pracy (44 proc.) oraz zapewnienie systemowych ułatwień, np. elastycznego czasu pracy dla pracujących matek (34 proc.).

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Jak przechowywać żywność w lodówce? Miejsce MA ZNACZENIE Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW