Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci

Chęć posiadania jednego potomka deklaruje zaledwie 5% społeczeństwa, natomiast model rodziny z dwójką lub trójką dzieci aż 91% Polaków uważa za najlepszy.

Chęć posiadania jednego potomka deklaruje zaledwie 5 proc. społeczeństwa, natomiast model rodziny z dwójką lub trójką dzieci aż 91proc. Polaków uważa za najlepszy. Dlaczego więc pary tak rzadko decydują się na ten drugi, wymarzony wariant? Przeszkodą najczęściej jest sytuacja ekonomiczna.

I nie chodzi tu o jednorazową pomoc finansową, jak becikowe, lecz trwałe i długoterminowe rozwiązania. Jako takie Polacy wskazywali zwiększenie zarobków (61 proc.), zagwarantowanie systematycznych dodatków do pensji w przypadku urodzenia każdego kolejnego dziecka (45 proc.), ustabilizowanie sytuacji na rynku pracy (44 proc.) oraz zapewnienie systemowych ułatwień, np. elastycznego czasu pracy dla pracujących matek (34 proc.).

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dieta zgodna z GRUPĄ KRWI. Czy warto ją stosować? Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi