Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci

Chęć posiadania jednego potomka deklaruje zaledwie 5% społeczeństwa, natomiast model rodziny z dwójką lub trójką dzieci aż 91% Polaków uważa za najlepszy.

Chęć posiadania jednego potomka deklaruje zaledwie 5 proc. społeczeństwa, natomiast model rodziny z dwójką lub trójką dzieci aż 91proc. Polaków uważa za najlepszy. Dlaczego więc pary tak rzadko decydują się na ten drugi, wymarzony wariant? Przeszkodą najczęściej jest sytuacja ekonomiczna.

I nie chodzi tu o jednorazową pomoc finansową, jak becikowe, lecz trwałe i długoterminowe rozwiązania. Jako takie Polacy wskazywali zwiększenie zarobków (61 proc.), zagwarantowanie systematycznych dodatków do pensji w przypadku urodzenia każdego kolejnego dziecka (45 proc.), ustabilizowanie sytuacji na rynku pracy (44 proc.) oraz zapewnienie systemowych ułatwień, np. elastycznego czasu pracy dla pracujących matek (34 proc.).

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Polski kabaret PARODIUJE CONCHITĘ WURST! Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej?