Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów"

Wyniki badań brzmią niemal niewirygodnie.

Cztery miliony Polaków nie używa szczoteczki do zębów, co czwarty rodak myje się raz w tygodniu lub rzadziej, a 94 proc. osób wierzy, że zjedzenie jabłka może zastąpić mycie zębów. Badania dowodzą, że higiena nie jest mocną stroną naszego narodu.

Tymczasem podstawowe zasady czystości, jak mycie rąk, to najprostsza i najtańsza metoda, aby uchronić się przed chorobami. Zapach to również istotny element naszego wizerunku. Naukowcy podkreślają, że ośrodek węchu w mózgu jest połączony z ośrodkiem odpowiedzialnym za emocje i pamięć. To dlatego przykra lub przyjemna woń wywołują tak silne odczucia.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha