Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski

"Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że ma powłóczyste spojrzenie i jest mięciutka" - mówi właściciel hodowli Janusz Woć.

Jego miłość do alpak zaczęła się 30 lat temu. — Pojechałem na wyprawę życia do Peru i Boliwii. Tam po raz pierwszy zobaczyłem alpaki. Pzepiękne, radosne, takie bardzo wdzięczne zwierzęta, których nigdy w Europie nie widziałem — opowiada Janusz Woć, hodowca alpak z okolic Lublina.

Trzy lata temu postanowił stać się hodowcą. Swoją hodowlę zaczynał od 6 wdzięcznych alpak. Kolejne dokupił jednak już po dwóch tygodniach. Teraz ma trzecią pod względem wielkości hodowlę w Polsce. Jego stado liczy 40 sztuk. 

Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że jest taka śliczna, ma powłóczyste spojrzenie, jest mięciutka i ślicznie pachnie - twierdzi Janusz Woć. Jego słowa potwierdzają matki niepełnosprawnych dzieci. Alpaki z hodowli wykorzystywane są bowiem nie tylko na pozyskiwanie wełny, ale także do terapii.

Uczestniczyliśmy w różnych innych terapiach… hipoterapii, dogoterpiaii. Różne inne zwierzątka były wykorzystywane. Natomiast muszę powiedzieć, że największą frajdę i największe efekty przynosi alpakoterapia — tłumaczy jedna z mam.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? BEYONCE reklamuje Brazylię! Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają?