Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski

"Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że ma powłóczyste spojrzenie i jest mięciutka" - mówi właściciel hodowli Janusz Woć.

Jego miłość do alpak zaczęła się 30 lat temu. — Pojechałem na wyprawę życia do Peru i Boliwii. Tam po raz pierwszy zobaczyłem alpaki. Pzepiękne, radosne, takie bardzo wdzięczne zwierzęta, których nigdy w Europie nie widziałem — opowiada Janusz Woć, hodowca alpak z okolic Lublina.

Trzy lata temu postanowił stać się hodowcą. Swoją hodowlę zaczynał od 6 wdzięcznych alpak. Kolejne dokupił jednak już po dwóch tygodniach. Teraz ma trzecią pod względem wielkości hodowlę w Polsce. Jego stado liczy 40 sztuk. 

Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że jest taka śliczna, ma powłóczyste spojrzenie, jest mięciutka i ślicznie pachnie - twierdzi Janusz Woć. Jego słowa potwierdzają matki niepełnosprawnych dzieci. Alpaki z hodowli wykorzystywane są bowiem nie tylko na pozyskiwanie wełny, ale także do terapii.

Uczestniczyliśmy w różnych innych terapiach… hipoterapii, dogoterpiaii. Różne inne zwierzątka były wykorzystywane. Natomiast muszę powiedzieć, że największą frajdę i największe efekty przynosi alpakoterapia — tłumaczy jedna z mam.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Kolejna parodia reklamy z Van Dammem. W PRZESTRZENI KOSMICZNEJ! Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA? Chińczycy pokochali 8-latkę z Polski. Powtórzy sukces Bayer Full? Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE!