Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski

"Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że ma powłóczyste spojrzenie i jest mięciutka" - mówi właściciel hodowli Janusz Woć.

Jego miłość do alpak zaczęła się 30 lat temu. — Pojechałem na wyprawę życia do Peru i Boliwii. Tam po raz pierwszy zobaczyłem alpaki. Pzepiękne, radosne, takie bardzo wdzięczne zwierzęta, których nigdy w Europie nie widziałem — opowiada Janusz Woć, hodowca alpak z okolic Lublina.

Trzy lata temu postanowił stać się hodowcą. Swoją hodowlę zaczynał od 6 wdzięcznych alpak. Kolejne dokupił jednak już po dwóch tygodniach. Teraz ma trzecią pod względem wielkości hodowlę w Polsce. Jego stado liczy 40 sztuk. 

Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że jest taka śliczna, ma powłóczyste spojrzenie, jest mięciutka i ślicznie pachnie - twierdzi Janusz Woć. Jego słowa potwierdzają matki niepełnosprawnych dzieci. Alpaki z hodowli wykorzystywane są bowiem nie tylko na pozyskiwanie wełny, ale także do terapii.

Uczestniczyliśmy w różnych innych terapiach… hipoterapii, dogoterpiaii. Różne inne zwierzątka były wykorzystywane. Natomiast muszę powiedzieć, że największą frajdę i największe efekty przynosi alpakoterapia — tłumaczy jedna z mam.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Poświęciły pustelnicze życie dla... konfitur. Niezwykła historia polskich sióstr Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają?