Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski

"Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że ma powłóczyste spojrzenie i jest mięciutka" - mówi właściciel hodowli Janusz Woć.

Jego miłość do alpak zaczęła się 30 lat temu. — Pojechałem na wyprawę życia do Peru i Boliwii. Tam po raz pierwszy zobaczyłem alpaki. Pzepiękne, radosne, takie bardzo wdzięczne zwierzęta, których nigdy w Europie nie widziałem — opowiada Janusz Woć, hodowca alpak z okolic Lublina.

Trzy lata temu postanowił stać się hodowcą. Swoją hodowlę zaczynał od 6 wdzięcznych alpak. Kolejne dokupił jednak już po dwóch tygodniach. Teraz ma trzecią pod względem wielkości hodowlę w Polsce. Jego stado liczy 40 sztuk. 

Alapaka potrafi być atrakcyjna przez to, że jest taka śliczna, ma powłóczyste spojrzenie, jest mięciutka i ślicznie pachnie - twierdzi Janusz Woć. Jego słowa potwierdzają matki niepełnosprawnych dzieci. Alpaki z hodowli wykorzystywane są bowiem nie tylko na pozyskiwanie wełny, ale także do terapii.

Uczestniczyliśmy w różnych innych terapiach… hipoterapii, dogoterpiaii. Różne inne zwierzątka były wykorzystywane. Natomiast muszę powiedzieć, że największą frajdę i największe efekty przynosi alpakoterapia — tłumaczy jedna z mam.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

81-letnia Helena Norowicz o udziale w kampanii BOHOBOCO. Podczas rozmowy zrobiła szpagat Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból BANANOWA przekąska dla dbających o linię Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI