Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! Jest zdrowy i nie tuczy. Cała prawda o MAKARONIE Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? SOK zamiast porcji warzyw i owoców. Jak wybrać najzdrowszy?