Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM