Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć DONALD TUSK w X Faktorze! Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć