Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie!