Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken"