Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty