Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po"