Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Robisz ZAKUPY PRZEZ INTERNET? Poznaj swoje nowe prawa Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć Poranne ćwiczenia na czczo to błąd. KONRAD GACA obala mity Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI