Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy

Najbardziej zaawansowana postać cellulitu sprawia, że idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe

Lekarze medycyny estetycznej rozróżniają cztery podstawowe fazy cellulitu. W I fazie zaczynają się zaburzenia krążenia w obrębie tkanek, zwłaszcza w obrębie ud czy pośladków. Grudki są prawie niewidoczne, a zmniejszyć je może zwykły masaż.

U pacjentek, które mają II fazę cellulitu, czyli że jest on widoczny wtedy, kiedy ściśniemy tkankę, poza endermologią dobrze jest zastosować karboksyterapię. Jest to naturalna metoda pobudzająca krążenie krwi i metabolizm tkanki tłuszczowej  tłumaczy Ewa Rybicka.

W III i IV fazie poleca się fale uderzeniowe. W ostatniej fazie leczenie zajmuje naprawdę długie miesiące, a efekty są uzależnione od wytrwałości pacjentki. Należy jednak liczyć się z tym, że gdy cierpimy na najbardziej zaawansowaną postać cellulitu sprawia, idealne wygładzenie skóry jest prawie niemożliwe.

Źródło: Newseria

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Pokazała w teledysku prawdziwe KOBIECE PIĘKNO Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Nigdy nie wchodź do wody bez rozgrzewki Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! MASAŻ STÓP. Przyjemność, która może uleczyć całe ciało Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią